Wiercenie w nierównych powierzchniach łatwiejsze dzięki końcówkom DrillMeister DMF

Wiertła DrillMeister DMF do nierównych powierzchni Tungaloy

Końcówki wiercące DMF zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dłuższą i przewidywalną żywotność narzędzia. Wiertła składane DrillMeister umożliwiają znaczne skrócenie czasu ustawczego, zmniejszając wydatki związane z „kosztem produkcji jednej sztuki”.

Dzięki możliwości dostosowania końcówek do różnych materiałów i aplikacji wiertła DrillMeister pozwalają na stosowanie odpowiedniej części skrawającej wiertła przez cały czas. Gwarantuje to dłuższą i powtarzalną żywotność narzędzia w porównaniu z regenerowanymi wiertłami z węglika spiekanego. 

Ponadto wiertło DrillMeister posiada innowacyjny system mocowania końcówki w korpusie, który umożliwia jej łatwą i bezpieczną wymianę za pomocą specjalnego klucza dynamometrycznego. Ponieważ końcówki wiercące można wymieniać bez wyjmowania całego korpusu wiertła z wrzeciona, czas ustawiania jest znacznie krótszy: wyeliminowane zostały bowiem operacje wyjęcia narzędzia z wrzeciona, jego wstępnego ustawienia oraz dokładnego pomiaru. Specjalny system mocowania wiertła bezpiecznie blokuje końcówkę w korpusie, co zapobiega jej przypadkowemu odłączeniu i wpadnięciu do obrabianego otworu. 

Bazując na rosnącym zapotrzebowaniu rynku na wiertła z płaską częścią roboczą, Tungaloy do istniejących końcówek ogólnego przeznaczenia DMP i końcówek DMC do dokładnego wiercenia dodał końcówkę wiercącą z serii DMF. Dostępne w średnicach od 10,0 do 19,9 mm nowe końcówki wiercące DMF zostały zaprojektowane, tak aby ułatwić efektywne pogłębianie oraz wiercenie w powierzchniach pochylonych lub nierównych. Standardowe wiertła z płaską częścią roboczą mają silną tendencję do schodzenia na boki podczas wiercenia otworu, powodując drgania, co w efekcie może powodować wykonanie otworu owalnego lub o powiększonej średnicy. Innowacyjna geometria części roboczej końcówki DMF eliminuje te problemy, zapewniając płynne wejście w obrabiany materiał. Końcówka DMF jest w stanie zapewnić identyczną jakość otworów jak te wykonane standardowymi wiertłami o kącie 140°. Nowe końcówki wiercące są dostępne w najnowszym gatunku AH9130, co zapewnia ich przewidywalną trwałość podczas obróbki różnych materiałów.

Źródło: Tungaloy

Tungaloy Polska Sp. z o.o.

Tungaloy Polska Sp. z o.o.

Tungaloy jest jednym z wiodących producentów na świecie narzędzi skrawających, materiałów ciernych, elementów odpornych na ścieranie i produktów dla budownictwa. Posiadamy siedzibę w Japonii. Dostarczamy nasze produkty do klientów na całym świecie dla przemysłu samochodowego, budowlanego, lotniczego, medycznego, energetycznego, budowy infrastruktury oraz przemysłu ciężkiego. Ciągłe doskonalenie technologii produkcji, w połączeniu z dużymi inwestycjami w dziedzinie badań i rozwoju, pozwala nam oferować produkty najwyższej jakości, które pomagają przedsiębiorstwom produkcyjnym wielu różnych branż zwiększyć ich produktywność.

Oferta

Bazując na naszej oryginalnej technologii metalurgii proszków, oferujemy produkty przemysłowe w 3 kategoriach: materiały cierne, materiały odporne na zużycie i produkty inżynierii lądowej. Dzięki wysokiej jakości, niezawodności, dokładności wykonania i trwałości produkty te są wykorzystywane w wielu branżach.

Tungaloy oferuje szeroką gamę produktów do obróbki toczeniem, frezowaniem i wierceniem w różnych rozmiarach, z róznymi łamaczemi wióra I do różnych materiałów. Dotępne są także systemy narzędziowe, aby w pełni wspierać potrzeby obróbki skrawaniem naszych klientów w różnych gałęziach przemysłu.

Profil Firmy

Tungaloy Polska Sp. z o.o.