Wskaźnik położenia z czujnikiem magnetycznym MPI-R10

Elesa+Ganter wprowadza do swojej oferty nowy wskaźnik położenia. MPI-R10 to system pomiaru przesuwu liniowego i kątowego bazujący na czujniku i liniale magnetycznym. Nowy wskaźnik charakteryzuje się łatwym montażem i pozwala na precyzyjne dopasowanie i pozycjonowanie, skracając czas regulacji do minimum.

Kompletny system składa się z wielofunkcyjnego wyświetlacza ciekłokrystalicznego MPI-R10 wraz z zamawianym oddzielnie czujnikiem magnetycznym z przewodem FC-MPI, a także z taśmy magnetycznej M-BAND. Układ zasilany jest z niezależnego źródła energii – baterią 1/2 AA 3,6 V, dołączaną do zestawu. 

Powiązane firmy

W przeciwieństwie do znanego już wcześniej wskaźnika położenia MPI-15, bateria zlokalizowana jest wewnątrz obudowy ekranu (rys. 1), co czyni zestaw bardziej kompaktowym. Testy wykazały żywotność baterii, sięgającą nawet czterech lat. Podtrzymanie ustawień w czasie wymiany baterii zapewnia wbudowana pamięć buforowa.

Rys. 1. MPI-R10 wyposażony jest w wewnętrzną baterię

 

Cyfrowy wyświetlacz

Wielofunkcyjny, siedmiocyfrowy wyświetlacz MPI-R10 dostępny jest w dwóch klasach szczelności: IP54 oraz IP67. Może pracować w kurzu i zapyleniu, a szczelniejsza wersja może być stosowana również w aplikacjach, gdzie występuje mycie pod ciśnieniem. Dzięki zastosowaniu zatrzasku mocującego wyświetlacz instaluje się w bardzo prosty sposób (rys. 2). 

Programowanie wskaźnika odbywa się za pomocą czterech klawiszy funkcyjnych w sposób zbliżony do obsługi wskaźnika położenia DD52R-E, umożliwiając:
    • wyświetlanie wartości w różnych jednostkach (milimetry, cale, stopnie kątowe), 
    • pomiar wartości bezwzględnych i przyrostowy tryb pracy, 
    • załadowanie do 10 wartości offsetu, 
    • możliwość przechowywania i wyświetlania do 32 pozycji docelowych.

Rys. 2. Montaż wyświetlacza MPI-R10

 

Dokładność pomiaru i możliwości adaptacyjne

Istotną różnicą w stosunku do wskaźnika położenia MPI-15 jest konieczność oddzielnego zamówienia zarówno wyświetlacza, jak i czujnika z przewodem odpowiedniej długości. Pozwala to na wymianę przewodu z powodów serwisowych oraz przy konieczności modernizacji (np. wydłużenie zasięgu działania czujnika). Złącze czujnika FC-MPI wyposażone jest w prosty system zatrzaskowy, który ułatwia jego montaż i demontaż (rys. 3). 

Dużym atutem nowego układu pomiarowego MPI-R10 jest jego rozdzielczość, tj. najmniejsza zmiana w długości jaką urządzenie potrafi wyświetlić. Wynosi ona 0,01 mm, przy dokładności i powtarzalności wynoszącej 0,1 mm. Czyni to wskaźnik dobrym narzędziem pomiarowym dla m.in.:
    • pił, 
    • gilotyn do cięcia, 
    • ploterów, 
    • wiertarek stołowych dla branży stolarskiej, meblarskiej, tapicerskiej i budowlanej.

Rys. 3. Zatrzaskowy montaż czujnika magnetycznego z przewodem do ekranu wyświetlacza MPI-R10

 

Doradcy techniczni firmy Elesa+Ganter pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie odpowiednie do wymagań aplikacji. Mogą również pomóc w konfiguracji urządzeń. O szczegóły prosimy pytać, dzwoniąc na poniższy numer telefonu. 

Kontakt: +48 22 737 70 47

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
KATALOG GŁÓWNY 048
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Potrzebujesz wersji drukowanej – zamów!

Źródło: Artykuł sponsorowany (Elesa+Ganter)

Powiązane artykuły:

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest międzynarodową spółką, oferującą najszerszy na rynku zakres standardowych elementów do maszyn i urządzeń przemysłowych. Dla firmy najwyższym priorytetem jest jakość, którą gwarantuje: wysoka niezawodność, perfekcyjna funkcjonalność oraz unikalne wzornictwo oferowanych produktów.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów: Elesa S.p.A (Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Niemcy). W 1995 r., po ponad 20 latach owocnej współpracy, obie firmy rozpoczęły budowanie wspólnej sieci sprzedaży pod marką Elesa+Ganter, zapewniając tym samym najbardziej zróżnicowaną ofertę produktową na rynku.

Produkty ELESA+GANTER są przechowywane w lokalnych magazynach, co zapewnia klientom szybki czas dostawy, terminowość oraz wysyłkę towaru praktycznie z dnia na dzień.

Ponad 85 000 produktów dystrybuowanych w 70 krajach oraz lokalne przedstawicielstwa, oferujące wsparcie techniczne na najwyższym poziomie.

Profil Firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.