Wszechstronne gwintowniki maszynowe

Wszechstronne gwintowniki maszynowe firmy Fanar Fanar

Firma Fanar oferuje gwintowniki maszynowe do wszystkich rodzajów zarysów gwintów i materiałów. Wszechstronne zastosowanie na maszynach konwencjonalnych i CNC do obróbki stali o Rm do 1000 MPa, stali nierdzewnych, żeliwa i aluminium zapewniają gwintowniki z serii 800X.

Zastosowane nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że gwintowniki 800X charakteryzuje wysoka trwałość oraz produktywność.

Materiałem, z którego wykonane są narzędzia z tej grupy, jest stal szybkotnąca HSSE z 5-proc. zawartością kobaltu. Taki skład gwarantuje wysoką stabilność ostrzy i możliwość wydajnej obróbki. Odpowiednio dobrana geometria i mikrogeometria wraz z zastosowaną powłoką PVD TN2 pozwala na obróbkę stali węglowych, niskostopowych o Rm do 1000 MPa oraz stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Dwuwarstwowa powłoka składa się bazy TiAlN, będącej idealną barierą termiczną, oraz z wierzchniej warstwy TiN, której zadaniem jest zmniejszenie tarcia.

Użytkownik ma możliwość wyboru gwintownika 800X spośród następujących wariantów: z rowkiem prostym, skrętnym R40 oraz rowkiem prostym ze skośną powierzchnią natarcia. Umożliwia to optymalny dobór do typu obrabianego otworu.

Źródło: Fanar

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę