Wycinarka drutowa Mitsubishi MV1200S

ABplanapl

Wycinarki drutowe serii MV są kontynuacją udanej serii wycinarek drutowych FA Advance koncernu Mitsubishi Electric. Do sprawdzonej konstrukcji mechanicznej i starowania Advance M700 dodano najnowszej generacji silniki tubowe oraz generator V350.

Wydajność, dokładność oraz niespotykana precyzja ruchów to tylko niektóre zalety nowej serii MV. Maszyna znacznie zyskała na funkcjonalności dzięki nowemu systemowi nawlekania drutu. W tej wersji systemu AWT możemy z powodzeniem wyłączyć strugę wody i dalej liczyć na wysoką skuteczność nawlekania. Daje to znaczną poprawę skuteczności nawlekania na powierzchniach krzywoliniowych, elementach ażurowych, rurowych itp. Kolejnym elementem to energooszczędność oraz funkcje temu sprzyjające, do których zaliczyć można funkcję SleepMode - kontrolującą czas wyłączenia maszyny jak i czas włączenia, co jest do tej pory niespotykane w tego typu urządzeniach.

Nowy generator V350 w połączeniu z funkcją Digital AE II zasila każdy z kontaktów mocy niezależnie, optymalizując napięcia na górnym i dolnym kontakcie niezależnie. Zyskujemy dzięki takiemu rozwiązaniu na wydajności, eliminując przy tym błędy kształtu powstające w trakcie procesu cięcia. To rozwiązanie w połączeniu z nową technologią cięcia eliminuje jedno przejście z procesu, oszczędzając czas i koszt drutu.

System sterowania Advance M700 w dalszym ciągu umożliwia import brył 3D oraz rysunków 2D jak i możliwość edycji tych rysunków bezpośrednio na sterowaniu maszyny.

Źródło: Abplanalp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę