Wydajna automatyzacja z APROL R 4.2

B&R
Reklama
Reklama

Nową wersję systemu sterowania procesami APROL R 4.2 przedstawiła firma B&R. Ulepszona wersja zawiera liczne funkcjonalności wpływających na tempo instalacji technologicznych i procesów.

APROL R 4.2. to rozwiązanie dla automatyzacji procesów i zakładów produkcyjnych. Zawiera liczne nowe funkcjonalności, jak komunikacja w chmurze OPC UA i MQTT oraz oferuje tworzenie interfejsu użytkownika w nowoczesnym stylu „Dark style”. 

Reklama

APROL R 4.2 zawiera dodatkowe opcje komunikacji SSL/TLS oraz wiele nowych funkcji optymalizujących wydajność instalacji technologicznych i procesów. Obejmują one monitorowanie wydajności, nowe funkcje monitorowania warunków pracy, rozbudowane rozwiązanie analizy biznesowej oraz zoptymalizowane zarządzanie alarmami. Firma B&R rozbudowała również swoje zaawansowane rozwiązanie w zakresie sterowania procesami dodając nowe funkcje, takie jak blok strojenia regulatorów PID oparty na metodzie częstotliwości skończonej.

Nowy interfejs w stylu "Dark style" nadaje stacji operatorskiej przejrzysty, nowoczesny wygląd, ułatwia obsługę i sprawia, że jest ona bardziej intuicyjna. Nowe możliwości to również wgląd w ogólny stan procesu na wygodnym wykresie radarowym. Kluczowe zmienne procesowe są wyświetlane w sposób znacznie ułatwiający pracę operatora produkcji.

Reklama

Pełen zakres opcji redundancji został obecnie wprowadzony jako standardowe funkcjonalności systemu APROL. Sprawia to, że systemy o wysokiej dostępności są atrakcyjną opcją nawet dla mniejszych aplikacji. APROL obsługuje redundancję na każdym poziomie. Sieć operatorska, sieć procesowa, serwery Runtime i kontrolery mogą zostać zredundowane za pomocą standardowych komponentów. Nie jest do tego wymagany żaden kosztowny i dedykowany sprzęt.

 

Źródło: B&R

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama