Wysokowydajne narzędzia skrawające

Wysokowydajne narzędzia skrawające Tungaloy

Firma Tungaloy jest japońskim producentem narzędzi skrawających z węglika spiekanego. Pierwsze produkty pod marką Tungaloy sprzedawane były już od 1929 r. W skład oferty firmy wchodzą narzędzia do toczenia, frezowania i wiercenia.

Kompleksowe doradztwo jest naszym atutem przy współpracy z firmami zarówno z branży motoryzacyjnej, lotniczej, formierskiej, jak i ogólnej obróbki maszynowej. Wieloletnie doświadczenie w produkcji narzędzi skrawających, a także pełna sieć dystrybucji rozlokowana na całym świecie, w połączeniu z prężnie działającym działem rozwoju gwarantuje naszym klientom sukces oraz stabilną produkcję.

Tungaloy oferuje także portfolio swoich najnowszych usług i produktów cyfrowych, aby wspierać klientów w podejmowaniu najlepszych decyzji dotyczących narzędzi oraz w zwiększaniu ich konkurencyjności w świecie chętnym do korzystania z technologii Przemysłu 4.0. Systemy zarządzania narzędziami MATRIX to pierwszy krok do redukcji kosztów. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Redukcja kosztów

Dzięki pomiarom i kontroli wydawania narzędzi skrawających zauważysz nadzwyczajne oszczędności kosztów. Średnio możesz zaoszczędzić 10–30% wydatków na narzędzia, wdrażając metodę ciągłego podnoszenia produktywności, redukując zapasy i straty oraz zastępując zdarzenia obsługiwane ręcznie systemem automatycznym.

system zarządzania narzędziami

Gwarantowana wydajność produkcji

Podstawowym priorytetem jest utrzymywanie maszyn w ciągłej pracy i minimalizowanie czasu przestojów. Bezczynna produkcja generuje olbrzymie koszty zarówno, jeśli chodzi o straty w opóźnionych bądź anulowanych zamówieniach, jak i zamrożonych zasobach maszynowych i ludzkich, które czekają na narzędzia skrawające. MATRIX pomoże utrzymać produkcję w ruchu i zdecydowanie zredukuje ryzyko braku zapasu narzędzi.

Optymalizacja poziomu zapasu

MATRIX pomaga osiągnąć MAKSIMUM dostępności przy MINIMALNYM zapasie. Przerost i martwe zapasy są obecne wszędzie tam, gdzie praktykuje się zgadywanie, zamiast empirycznej kalkulacji poziomu zapasu.

narzędzia skrawające

Usprawnianie zakupów

Częstotliwość zamawiania, liczba pozycji na zamówieniach i konieczność przeliczania zapasu, którego nie można do końca zlokalizować i raportować, zwiększają koszty i czas konieczny na przygotowanie zamówień dla dostawców. MATRIX może obniżyć
koszty zakupów o prawie 50%. Automatyczny moduł zamawiania wbudowany w oprogramowanie może zmienić codzienne zamówienia „na ostatnią chwilę” w kontrolowany cotygodniowy proces, który zabiera zaledwie minuty.

Obliczanie kosztu jednostkowego (CPU) i żywotności narzędzi

MATRIX nie tylko przelicza CPU i oblicza czas życia narzędzia, ale również poinformuje Cię automatycznie, jeśli narzędzie stanie się nierentowne, żebyś mógł rozpocząć właściwe rozpoznanie problemu i wdrożenie akcji prewencyjnej.

Artykuł sponsorowany Tungaloy

Tungaloy Polska Sp. z o.o.

Tungaloy Polska Sp. z o.o.

Tungaloy jest jednym z wiodących producentów na świecie narzędzi skrawających, materiałów ciernych, elementów odpornych na ścieranie i produktów dla budownictwa. Posiadamy siedzibę w Japonii. Dostarczamy nasze produkty do klientów na całym świecie dla przemysłu samochodowego, budowlanego, lotniczego, medycznego, energetycznego, budowy infrastruktury oraz przemysłu ciężkiego. Ciągłe doskonalenie technologii produkcji, w połączeniu z dużymi inwestycjami w dziedzinie badań i rozwoju, pozwala nam oferować produkty najwyższej jakości, które pomagają przedsiębiorstwom produkcyjnym wielu różnych branż zwiększyć ich produktywność.

Oferta

Bazując na naszej oryginalnej technologii metalurgii proszków, oferujemy produkty przemysłowe w 3 kategoriach: materiały cierne, materiały odporne na zużycie i produkty inżynierii lądowej. Dzięki wysokiej jakości, niezawodności, dokładności wykonania i trwałości produkty te są wykorzystywane w wielu branżach.

Tungaloy oferuje szeroką gamę produktów do obróbki toczeniem, frezowaniem i wierceniem w różnych rozmiarach, z róznymi łamaczemi wióra I do różnych materiałów. Dotępne są także systemy narzędziowe, aby w pełni wspierać potrzeby obróbki skrawaniem naszych klientów w różnych gałęziach przemysłu.

Profil Firmy

Tungaloy Polska Sp. z o.o.