Z Czech na rynki światowe

Houfek

HOUFEK a.s. jest renomowanym producentem maszyn przemysłowych z siedzibą w Golcuv Jenikov w Republice Czeskiej. 

Działalność produkcyjna firmy jest całkowicie zautomatyzowana. Do cięcia blach stosuje się tu np. lasery Trumpf Trumatic, do gięcia blach – maszyny LVD, a do wszelkiego rodzaju obróbki metalu – centra obróbcze Tajamac, Mori Seiki i inne.

Firma z Golcuv Jenikov działa w sferze projektowej, produkcyjnej oraz handlowej. Posiada m.in. własne centrum rozwoju i zakład produkcyjny. Obszarem działania przedsiębiorstwa jest wytwarzanie urządzeń i maszyn do obróbki drewna i metalu, a także centrów obróbczych CNC. Produkcja maszyn realizowana jest na zamówienie. Każde urządzenie ma standardowe wyposażenie podstawowe, a finalne wykończenie oraz doposażenie odbywa się już zgodnie z zapotrzebowaniem klienta końcowego i jest zależne od profilu jego działalności.

W czasie projektowania konkretnego rozwiązania klient na bieżąco aktywnie uczestniczy w tym procesie i sam dokonuje konfiguracji gotowego urządzenia według swoich potrzeb. Cały czas też dział techniczny służy pomocą klientowi, który może przybyć do siedziby firmy w Golcuv Jenikov i osobiście zapoznać się z technologią produkcji.

W ofercie firmy HOUFEK można znaleźć szeroką paletę maszyn do obróbki metalu do bardzo różnych zastosowań, m.in. szlifierki taśmowe i szerokotaśmowe, wśród których dużym zainteresowaniem cieszy się urządzenie PBM. Ta dwutaśmowa szlifierka oferowana jest z licznymi opcjami, które mogą okazać się przydatne w różnorodnych zastosowaniach.

 

Sporą popularnością wśród klientów cieszą się też szlifierki szerokotaśmowe do metalu MAXX 4 W i MAXX 6 W. Te dwa podstawowe rodzaje szlifierek szerokotaśmowych również oferują klientowi duże możliwości personalizacji rozwiązań. Do wyboru są m.in. opcje obróbki na sucho i na mokro. HOUFEK a.s. jest ponadto największym czeskim producentem centrów obróbczych CNC. W jego ofercie znaleźć można 3- i 5-osiowe centra CNC. W palecie urządzeń CNC produkowanych przez markę HOUFEK są modele Orion, Scorpion, Mercury, Mercury Plus, Titan, Promax oraz Fenix. Modele te są przeznaczone przede wszystkim dla przedsiębiorców działających w przemyśle drzewnym i modelarstwie.

Ideą firmy HOUFEK jest nie tylko produkcja i sprzedaż maszyn, lecz także oferowanie innym klientom (producentom) usług na zamówienie. Dzięki wyposażeniu zakładu produkcyjnego w duże centra obróbcze i lasery firma może na zlecenie podmiotów zewnętrznych realizować m.in. specjalistyczne usługi cięcia laserem, gięcia blach oraz obróbki metalu. Kooperacja ta jest korzystna dla obu stron.

Współpraca taka oferowana jest nie tylko na rynku czeskim, ale też poza granicami, w tym również w Polsce – za pośrednictwem biura HOUFEK Sp. z o.o. w Trzebini, które jest oficjalnym przedstawicielem firmy na polskim rynku.

Źródło: Houfek

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę