Zamet Industry rozwija współpracę z Indiami

Reklama
Reklama

Zamet Budowa Maszyn - spółka zależna od Zamet Industry, realizuje kontrakt indyjskiego kontrahenta OFB Kalkuta. Obejmuje on dostawę prasy do wyciskania profili i rur ze stopów miedzi wraz z urządzeniami towarzyszącymi. Wartość zamówienia szacowana jest na ok. 12 milionów złotych.

Rynki wschodnie są dla nas bardzo ważnym kierunkiem eksportu. Chcemy systematycznie zwiększać nasz udział sprzedaży w tym rejonie. W 2010 roku większość naszych przychodów to realizacje na rzecz kontrahentów z zagranicy. W sektorze wyposażenia hut jesteśmy także kluczowym dostawcą w Polsce" - mówi Wojciech Wrona, prezes zarządu Zamet Industry SA.

Zamet Budowa Maszyn jest największym dostawcą wyposażenia dla polskich hut oraz zakładów przetwórstwa stali i metali nieżelaznych. Wysoka specjalizacja grupy Zamet Industry przekłada się na systematyczną współpracę z polskimi hutami, a także na pozycję lidera na rynku dostawców maszyn urządzeń dla hutnictwa oraz zakładów przetwórstwa stali i metali nieżelaznych w Polsce. Dzięki dużemu doświadczeniu i potencjałowi wykonawczemu spółka oferuje zarówno kompleksowe linie technologiczne, jak i poszczególne urządzenia, poczynając od projektu przez wykonanie i uruchomienie, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

W ofercie spółki znajdują się m.in. maszyny i pełne kompleksy do obróbki miedzi oraz aluminium. Firma oferuje maszyny i urządzenia hutnicze oraz dla przemysłu przetwórstwa stali, jak również elementy hydrauliki siłowej. Zamet Budowa Maszyn prowadzi też remonty i modernizacje takich urządzeń.

Ponadto, Zamet Industry jest wiodącą firmą na rynku wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych w Polsce i na świecie. Zgodnie ze strategią, opublikowaną 30 listopada 2010 roku, spółka zostanie wydzielona z Grupy FAMUR. Wyodrębniony podmiot będzie koncentrować swoją działalność w segmencie budowy maszyn i konstrukcji stalowych. Planowane jest upublicznienie akcji Zamet Industry SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które nastąpić ma w drugiej połowie 2011 roku.

Reklama

Połączone siły i doświadczenie Zamet Industry oraz Zamet Budowa Maszyn pozwalają na czerpanie korzyści z efektu synergii między przedsiębiorstwami. Obejmuje on zarówno duży potencjał w zakresie projektowania i wykonawstwa maszyn wielkogabarytowych, jak i szeroką bazę klientów, a tym samym pozwala systematycznie umacniać pozycję firmy na rynku.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama