Zestawy pierścieni uziemiających wałów SKF TKGR

SKF
Reklama
Reklama
Nowa seria produktów SKF - zestawy pierścieni uziemiających wałów - zostały opracowane w celu zapobiegania uszkodzeniom łożysk spowodowanym wyładowaniami elektrycznymi

Zestawy te oferują użytkownikowi następujące korzyści w porównaniu do niezabezpieczonych silników sterowanych przemiennikami częstotliwości:
- pomagają uniknąć uszkodzeń łożysk tocznych spowodowanych wyładowaniami elektrycznymi,
- zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było łatwo zastosować w istniejących silnikach elektrycznych,
- chronią zarówno łożyska zamontowane w silniku elektrycznym, jak i w przyłączonym urządzeniu,
- zaprojektowane do bezobsługowej pracy, polepszają niezawodność systemu,
- możliwy jest potencjalny szybki zysk z inwestycji po zainstalowaniu zestawu SKF TKGR,
- elastyczna konstrukcja zamocowania z trzema lub czterema wspornikami jest odpowiednia do praktycznie każdego silnika IEC,
- zestawy SKF TKGR można łatwo zamówić - doboru dokonuje się na podstawie wymiaru „D" silnika, wielkości pierścienia uszczelniającego lub wielkości kołnierza wału.

Reklama

Zestawy TKGR są odpowiednie przede wszystkim w przypadku przeprowadzania modernizacji takich urządzeń, jak wentylatory, pompy i sprężarki. Dla silników elektrycznych o mocy między 30 a 75kW ochrona łożysk zależy od ogólnych warunków pracy urządzenia. Może istnieć konieczność stosowania zestawów TKGR w połączeniu z łożyskami SKF INSOCOAT lub łożyskami hybrydowymi SKF. Kiedy pierścienie uziemiające są stosowane do silników elektrycznych o mocy ponad 75kW, zalecana jest kombinacja TKGR z łożyskiem SKF INSOCOAT lub łożyskiem hybrydowym SKF po stronie przeciwnapędowej. Dodatkowo zestawy TKGR mogą być stosowane w celu ochrony całej aplikacji przed problemami związanymi z przepływem prądu elektrycznego poza ochroną łożysk. Zestawy TKGR nie nadają się do stosowania w środowiskach wybuchowych.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama