ABB
ABB

ABB

Żegańska 1, 04-713 Warszawa, PL

http://www.abb.pl

O FIRMIE

Międzynarodowy koncern ABB znany jest polskim elektroenergetykom i automatykom od kilkudziesięciu lat. Trzy czerwone litery ABB zawsze symbolizowały najwyższą jakość, precyzję wykonania i maksymalne zaawansowanie technologiczne. Firma ABB obecna jest w Polsce od ponad ćwierć wieku. Ma fabryki w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Przasnyszu i Wrocławiu oraz Korporacyjne Centrum Badawcze w Krakowie. Zatrudnia około 4440 osób, a obroty w 2015 r. wyniosły ponad 2,77 mld złotych. Ponad 60% produkcji z Polski trafia na rynki niemal wszystkich krajów świata.

ABB jest uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Nowatorskie rozwiązania, których inicjatorem są naukowcy krakowskiego Centrum Badawczego ABB, wpływają na zwiększenie wydajności oraz poprawę jakości wyrobów firmy. Globalnie ABB zatrudnia około 132000 osób w niemal 100 krajach świata, a w 2016 roku obroty wyniosły około 33,8 mld USD.

Oferta

Grupa ABB specjalizuje się w produktach i systemach dla energetyki poczynając od dostaw dla elektrowni zawodowych, poprzez całą infrastrukturę elektroenergetyczną, aż po osprzęt elektroinstalacyjny do użytku domowego. Oferta dla automatyki, w tym roboty, napędy, przekształtniki, falowniki, prostowniki czy aparatura kontrolno-pomiarowa zwiększają produktywność w dyskretnych systemach przemysłowych oraz ciągłych procesach produkcyjnych, poprawiając efektywność energetyczną tym samym zmniejszając wpływ działalności produkcyjnej na środowisko.