teamtechnik Production Technology Sp. z o.o.
ul. Za Górą 23, null Skawina, PL
O FIRMIE
Jesteśmy globalnym dostawcą zautomatyzowanych linii montażowych oraz stacji testujących. W zakresie przedsiębiorczości, stawiamy sobie cel bycia wiarygodnym i innowacyjnym partnerem dla spełnienia potrzeb automatyzacji produkcji naszych klientów. W naszych projektach szczególną uwagę przykładamy do poprawy opłacalności i wydajności procesów wytwarzania. Poszukujemy najnowszych rozwiązań technologicznych i budujemy kompetencje pracowników, zapewniając im stały dostęp do bazy wiedzy. Dzięki temu, nasza kadra inżynierska posiada duże doświadczenie w analizach studium wykonalności projektu oraz inżynierii symultanicznej.
Nasze doświadczenia wynika z bezpośredniej pracy z produktem i procesami naszych klientów. Specjalizujemy się w branżach: automotive, industrial goods oraz life science. Produkty wytwarzane na naszych liniach to m.in. baterie, kamery, czujniki, rotory, napędy elektryczne, inwertery, systemy chłodzenia baterii, moduły mechatroniczne, złącza dla elektroniki i elektrotechniki.
Naszym nowym obszarem działalności w Polsce jest branża Life Science, dla której dzięki kompetencjom globalnym teamtechnik, rozpoczęliśmy projektowanie i budowę linii technologicznych dedykowanych do produkcji insuline pen. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, jak i światowemu zasięgowi możemy oferować naszym klientom gotowe systemy produkcyjne o zróżnicowanym poziomie zautomatyzowania, globalne wsparcie produkcji oraz fachowy serwis.
Oferta firmy:
- Projektowanie i budowa linii montażowo-testujących o zróżnicowanym stopniu zautomatyzowania
- Studium wykonalności (feasibility study)
- Inżynieria symultaniczna (simultaneous engineering)
- Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Informacje firmowe
Firmy
teamtechnik z kolejnym ważnym zamówieniem na linie montażowe modułów akumulatorowych
Firma teamtechnik potwierdza swoją silną pozycję rynkową w obszarze technologii do montażu modułów akumulatorowych. Dzięki kolejnemu zamówieniu na osiem linii do montażu modułów baterii, niemiecki producent akumulatorów BMZ zwiększył całkowite zamówienie do 13 linii. Wzmacnia to udaną współpracę między obiema firmami.
Wydarzenia
Nagrodzeni w konkursie „The Best of Industry 4.0”
Podczas wieczornej gali na zakończenie pierwszego dnia targów Toolex wręczono nagrody w konkursie „The Best od Industry 4.0”. Jurorzy docenili przede wszystkim firmy realizujące ideę „fabryki przyszłości” i wdrażające technologie Przemysłu 4.0, a także produkty i innowacyjne metody wpierające transformację przemysłu.
Firmy
teamtechnik z rekordową liczbą zamówień
Pierwsze półrocze bieżącego roku było bardzo dobrym okresem dla teamtechnik Group. Zdecydowały o tym m.in. duże zamówienia od producentów z branży Medtech i Nowej Energii w kwietniu oraz od międzynarodowych producentów OEM z obszaru e-Mobility. W efekcie od początku roku firma przyjęła już zamówienia o łącznej wartości ponad 100 mln euro, co jest rekordowym wynikiem w 46-letniej historii firmy.
Rozdzielanie i łączenie
Spawanie laserowe – zalety, wady, wyzwania, dobór dostawcy i parametrów procesu
Spawanie laserowe to rodzaj techniki łączenia dwóch elementów poprzez stopienie ze sobą obszaru styku promieniami lasera. Technologia ta sama w sobie nie jest nowa, jednak tym, co bardzo mocno rozwinęło się w ostatnich latach, jest precyzja, z jaką kierowana i skupiana jest wiązka lasera. Pozwala to na wykorzystanie tej techniki do spawania różnych rodzajów materiałów.