140 wystawców na targach Innoform

Targi Kraków

Prezentacja branżowych nowości, 140 wystawców z kilkunastu krajów Europy, Giełda Kooperacyjna, zagraniczne misje gospodarcze, wyjątkowa konferencja – tak w wielkim skrócie można zapowiedzieć targowe spotkanie firm z sektora narzędziowo-przetwórczego. Już za niespełna tydzień odbędą się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform. 

Przemysłowa forma innowacji

W targach weźmie udział wiele znanych na polskim rynku firm. Na liście wystawców znalazło się 140 firm, w tym spoza granic Polski (m.in. z Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji czy Szwajcarii). Swoją obecność zapowiedziały również misje gospodarcze: estońska oraz niemiecka. Ważny punkt programu stanowi Giełda Kooperacyjna: poprzez bezpośrednie spotkania, prezentacje możliwości parków maszynowych i nowych technologii, a przede wszystkim wolę nawiązania współpracy tu i teraz, zdobycie kontraktów może być bardzo skuteczne. Wystawie towarzyszy Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, podzielona na trzy bloki tematyczne: narzędziowy, przetwórstwa tworzyw sztucznych i ogólny. Podczas jej trwania eksperci zaprezentują m.in. najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami.

Premiery, nowości, innowacyjne technologie

Wśród branżowych nowości oraz innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na targach znalazły się m.in.: uniwersalne narzędzia tokarskie martcut” firmy Pafana S.A., służące do toczenia i wiercenia czy rodzina narzędzi obrotowych i tokarskich z modułem tłumienia drgań Silent Tools firmy Sandvik Coromant. Z grupy maszyn polską premierą prezentowaną przez Abplanalp będzie obrabiarka High Speed Eagel V5 niemieckiej firmy OPS Ingersoll, która sprawdza się przy precyzyjnej obróbce elementów.

Najwyższy poziom merytoryczny i organizacyjny

Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów Innoform zapewni Bydgoski Klaster Przemysłowy – wiodąca organizacja w regionie – zrzeszająca szereg firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz wiele instytucji okołobiznesowych. Co ważne, targi współorganizuje firma Targi w Krakowie Sp. z o.o., od ponad 20 lat z powodzeniem organizująca Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów Eurotool – jedno z najważniejszych spotkań branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jako doświadczony organizator targów tej branży zapewnimy najwyższy poziom biznesowych spotkań. Znakomita lokalizacja, nowoczesny obiekt oraz zaangażowanie uznanych partnerów to atuty, dzięki którym Targi INNOFORM mogą stać się ważnym wiosennym wydarzeniem branży narzędziowej – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Miejsce ma znaczenie

Bydgoszcz to jedyne miasto w naszym kraju, w którym swoją siedzibę mają instytucje Sojuszu Północnoatlantyckiego – NATO. Ósma pod względem liczby mieszkańców aglomeracja w Polsce, słynąca z pięknej architektury, nazywana jest przez turystów polską Wenecją. Co jeszcze wyróżnia Bydgoszcz na tle innych miast? Przemysł narzędziowo-przetwórczy, który właśnie tutaj ma najsilniejszą w Polsce reprezentację przedsiębiorców tej branży.

Nie bez powodu Innoform nazwaliśmy targami kooperacyjnymi. Chcielibyśmy, aby cykliczna impreza była nie tylko miejscem, gdzie można zobaczyć, co oferują firmy z naszej branży, ale przede wszystkim okazją do nawiązania współpracy, znalezienia kooperantów, podwykonawców, klientów, uruchomienia wspólnych innowacyjnych projektów – zapowiada Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawca wydarzenia.

Źródło: Targi w Krakowie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę