4D Quench® – nowoczesna alternatywa dla hartowania w prasach

Reklama
Reklama

4D Quench® to przełomowy system próżniowej obróbki cieplnej firmy SECO/WARWICK przeznaczony do indywidualnego hartowania w azocie pojedynczych elementów.

Urządzenia do hartowania 4D Quench® to rozwiązanie dla tych, którzy chcą istotnie podnieść jakość i efektywność produkcji elementów przekładni mechanicznych. Hartowanie części, w technologii „4D”, istotnie minimalizuje ryzyko odkształceń. Rozwiązanie to pozwala na eliminację procesu hartowania w prasach wraz z jego wadami – podkreśla Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w SECO/WARWICK.

System 4D Quench® wykorzystuje opatentowane rozmieszczenie dysz chłodzących okalających części, zapewniających jednorodny przepływ gazu chłodzącego ze wszystkich stron: zarówno z góry, z dołu, jak i z boku – tzw. chłodzenie „3D”. Dla uzyskania najlepszej możliwej jednorodności hartowania, część obraca się na stole – następuje tzw. hartowanie „4D”, a kosztowny hel czy olej jest zbędny.

Dlatego też mówi się, że innowacyjny system hartowania 4D Quench® rozwiązuje dotychczasowe problemy hartowania poprzez:

Powiązane firmy

/ Kontrolę i redukcję zniekształceń podczas hartowania;
/ Najwyższą precyzję i powtarzalność wyników.
/ Eliminację IGO;
/ Brak utleniania / brak powietrza;
/ Doskonałą powierzchnię części;
/ Dużą wydajność produkcji;
/ Elastyczną produkcję, uruchomienie i wyłączenie na żądanie;
/ Pełną automatyzację, integrację z linią produkcyjną;
/ Badanie każdej części i 100% możliwość śledzenia;
/ Brak udziału i wpływu człowieka;
/ Hartowanie w azocie, które jest tak samo szybkie jak w oleju (olej i hel są zbędne);
/ Eliminację armatury do obróbki cieplnej i logistyki materiałów;
/ Eliminację zanieczyszczenia olejem i parami oleju (bezpieczeństwo i ekologia);
/ Eliminację myjek i substancji chemicznych;
/ Eliminację promieniowania wysokiej temperatury i ryzyka pożaru.

System 4D Quench® to idealne rozwiązanie dla:
/ Przemysłu motoryzacyjnego (skrzynia biegów, łożyska);
/ Przemysłu maszynowego;
/ Przemysłu lotniczego.

Źródło: Artykuł sponsorowany (SECO/WARWICK)

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK S.A.

Od blisko 100 lat SECO/WARWICK rewolucjonizuje światowy przemysł metalurgiczny, dostarczając urządzenia i technologie do czołowych firm w branżach lotniczej, samochodowej czy energetycznej.

Na ponad 4 000 dostarczonych przez nas urządzeń nasi klienci w 70 krajach wytwarzają m.in. elementy układów sterowniczych, przekładnie, układy lądowania samolotów, turbiny, łopatki silników lotniczych, wymienniki ciepła w samolotach i samochodach czy narzędzia chirurgiczne i monety.

Dzięki kompletnym rozwiązaniom, nasi partnerzy zyskują przewagę konkurencyjną w przemyśle. Wszystko dzięki proponowanym przez nas nowoczesnym technologiom i urządzeniom w dziedzinie obróbki cieplnej metali. To wiedza i doświadczenie umożliwiają spełnienie najsurowszych wymagań, a pasja i pęd do innowacji – znaleźć indywidualne i optymalne rozwiązania.

Oferta firmy

W SECO/WARWICK tworzymy piece przemysłowe i inne rozwiązania dla branży samochodowej, samolotowej, energetycznej, medycznej czy zbrojeniowej.

Unikalne cechy: urządzenia energooszczędne i przyjazne środowisku, dostęp do definiowanych przez nas technologii i nowych rozwiązań, nowoczesne systemy sterowania i analizy danych, profesjonalne usługi serwisowe. 

Zakres: rozwiązania standardowe i dedykowane, dostawa urządzeń wraz z technologią i urządzeniami towarzyszącymi, montaż i uruchomienie, obsługa serwisowa, szkolenia techniczne i technologiczne, próby i badania w warunkach przemysłowych i laboratoryjnych, analizy i symulacje.

Rozwiązania SECO/WARWICK to także: piece przemysłowe do przeprowadzania prób ognioodpornych, urządzenia próżniowe, komory do wykonywania precyzyjnych prób, układy przetwarzania termicznego, linie produkcyjne podgrzewania przednich szyb samochodowych i ich formowania. 

Profil Firmy

SECO/WARWICK S.A.