ABB i FabLab Łódź wspierają młodych konstruktorów i inżynierów

FabLab
Reklama
Reklama

W Łodzi rozpoczyna działalność Akademia Prototypowania i Fabrykacji. Właśnie ruszyła rekrutacja do programu, która potrwa do 13 lutego 2016 r.

Akademia Prototypowania i Fabrykacji to projekt FabLab Łódź realizowany we współpracy z firmą ABB. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca, w którym utalentowani konstruktorzy, inżynierowie i projektanci będą mogli testować i eksperymentować w warunkach mikromanufaktury, co pozytywnie wpłynie na ich wiedzę oraz kwalifikacje i pomoże w przyszłych przedsięwzięciach. Akademia zainspirowana została działaniami projektu amerykańskiej Fab Academy, który łączy w sobie idee ruchu wytwórców oraz nowatorskie podejście do projektowania.

Reklama

Projekt będzie prowadzony w ramach dwóch modułów: Elektronika i Programowanie oraz Prototypowanie i Fabrykacja. Uczestnicy przejdą kursy teoretyczne oraz praktyczne m.in. z podstaw elektroniki, wykorzystania platform Arduino w aplikacjach robotycznych, tworzenia gier komputerowych oraz obsługi i obróbki za pomocą plotera laserowego, CNC i drukarek 3D. Zajęcia prowadzone będą pod okiem doświadczonych wytwórców.

Akademia przeznaczona jest dla osób związanych z obszarem szeroko pojętej działalności inżynieryjnej, technologicznej, konstruktorskiej, wzorniczej, robotyki, automatyki oraz projektowania przemysłowego, użytkowego i artystycznego. Mogą w niej uczestniczyć uczniowie, studenci jak i osoby czynne zawodowo.

Powiązane firmy

Reklama

Rekrutacja do Akademii Prototypowania i Fabrykacji ma charakter konkursowy. Każdy kandydat ma za zadanie zaprezentować swój autorski projekt rozwiązania związanego z energią - tematem przewodnim pierwszej edycji programu. Ponadto uczestnik powinien przedstawić portfolio dotychczasowych osiągnięć projektowych lub konstruktorskich. Kandydaci mają czas do 13 lutego 2016 roku. Następnie jury konkursu wybierze 28 osób, które wezmą udział w programie. Finał i prezentacja projektów odbędą się w maju 2016 roku.

Źródło: ABB

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama