ArcelorMittal z nagrodą Clinton Global Citizen Award

ArcelorMittal
Reklama
Reklama

Firma została wyróżniona za szybką i skuteczną odpowiedz na kryzys wywołany wirusem ebola w zachodniej Afryce.

ArcelorMittal otrzymała nagrodę 27 września na corocznym posiedzeniu Clinton Global Initiative. Nagrodę wręczał prezydent Clinton. A wśród uhonorowanych znajdują się przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwiązywania palących problemów na świecie. ArcelorMittal otrzymał nagrodę z racji przejęcia inicjatywy w walce z epidemią wirusa ebola w zachodniej Afryce.

Reklama

W Liberii, którą dotkliwie zaatakował wirus ebola, znajdują się kopalnie ArcelorMittal. Firma zdecydowała się kontynuować prace. Zatrudniono ekspertów, którzy doradzali firmie jak ochronić pracowników, zapewniono specjalny sprzęt medyczny oraz uruchomiono specjalne procedury.

ArcelorMittal powołał również grupę do walki z ebolą - Ebola Private Sector Mobilisation Group. Początkowo była to platforma do dzielenia się informacjami, w jaki sposób skutecznie walczyć z wirusem, która następnie urosła do rangi międzynarodowej i służyła radą jak walczyć z globalną epidemią eboli, a także zajmowała się zapewnianiem pomocy humanitarnej. W najgorętszym okresie grupa zrzeszała 100 firm, 50 instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Reklama

Źródło: ArcelorMittal

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama