Automatyzacja procesów i fabryk: przejęcie firmy MEORGA

Vogel Communications Group przejmie firmę MEORGA Meorga

Vogel Communications Group GmbH & Co. KG (VCG) przejmie 1 stycznia 2024 roku organizatora targów przemysłowych Meorga GmbH. VCG dalej rozszerza swoją ofertę zorientowanych na rynek targów specjalnych dla niemieckiego przemysłu. Do targów techniki laboratoryjnej (Lab-Supply) i regionalnych targów "przemysłowych połączeń śrubowych" (SchraubTec) dołączą targi tematyczne automatyzacji procesów i fabryk jako targi dla użytkowników z krajów niemieckojęzycznych: www.meorga.de.

Firma Meorga GmbH od lat z dużym powodzeniem organizuje specjalne targi MSR Meorga dla automatyki procesowej i fabrycznej. W bieżącym roku 2023 regionalne targi odbędą się na czterech lo-kacjach. Również na rok 2024 wyznaczono już cztery terminy.

"Nasi klienci przemysłowi wyraźnie wskazują na to, że komunikacja na żywo jest niezbędna dla udanego biznesu", wyjaśnia Matthias Bauer, prezes zarządu VCG: "Specyficzni w temacie, silni w regionie i kompetentni w branży, chcemy również umożliwić firmom z zakresu techniki pomiarowej i regulacyjnej, systemów sterowania procesami i techniki automatyzacji wymianę informacji branżowych w obecności innych."

Bernd Weinig, Dyrektor Trade Fair Solutions & Partnerships: "Dawanie branży platformy do wymiany bezpośrednich informacji rynkowych - ta maksyma przyświeca Vogel Communications Group od momentu jej założenia aż do dziś. Dzięki integracji zespołu Meorga i związanego z nim doświadczenia branżowego, w połączeniu z kompetencjami komunikacyjnymi Vogel i dostępem do grupy docelowej do naszych istotnych mediów branżowych, targi Meorga będą w przyszłości jeszcze bardziej skuteczne w informowaniu i inspirowaniu, przekazywaniu wiedzy specjalistycznej i branżowej, zabawie i nawiązywaniu kontaktów."

Waltraud Speicher, udziałowiec Meorga GmbH: "Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy najlepszego możliwego nabywcę w Vogel Communications Group. Połączenie branżowego know-how, wszechstronnych kompetencji komunikacyjnych i doświadczenia w organizacji regionalnych targów przekonało nas. Życzymy powołanemu zespołowi tylko tego, co najlepsze dla kontynuacji działalności Meorga GmbH."

Vogel Communications Group (VCG) jest m.in. właścicielem marki "MM" (w tym czasopisma "MM Magazyn Przemysłowy"). Firma zatrudnia 790 pracowników i osiąga obrót w wysokości około 100 milionów euro rocznie. Jest wiodącym dostawcą komunikacji B2B i mediów specjalistycznych. VCG jest reprezentowana w 9 różnych miejscach w regionie niemieckojęzycznym, jak również na arenie międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem Chin. VCG oferuje należącą do grupy sieć 8 agencji komunikacyjnych i firm usługowych. Media specjalistyczne, będące w porfolio firmy,  skupiają się przede wszystkim na pięciu dziedzinach gospodarki: motoryzacja, przemysł, informatyka, prawo/gospodarka/podatki oraz komunikacja/marketing B2B. VCG oferuje 250+ usług, 100+ mediów specjalistycznych, 100+ platform cyfrowych i społeczności, jak również 300+ wydarzeń biznesowych rocznie - wszystkie skupione na profesjonalnej i skutecznej komunikacji B2B

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę