Bezrobocie wyższe niż przed rokiem, ale niższe niż przed miesiącem

Stopa bezrobocia w marcu 2021 wyniosła 6,1% Lotos

Na koniec marca stopa bezrobocia wyniosła 6,1% i była taka sama jak przed miesiącem i o prawie 1 punkt procentowy wyższa niż przed rokiem. W liczbach bezwględnych oznacza to ponad 160 tys. więcej zarejestrowanych bezrobotnych niż w pierwszym miesiącu pandemii w naszym kraju.

Według opublikowanego dziś komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od początku tego roku stopa bezrobocia pozostaje na tym samym poziomie (6,1%). Tym samym utrzymuje się wynik gorszy o 1 punkt procentowy od pierwszych trzech miesięcy minionego roku. Po raz ostatni gorszy wynik w marcu miał miejsce w 2018 r. (6,3%).

Nieznacznie natomiast spadło bezrobocie w ujęciu miesięcznym w liczbach bezwzględnych. Na koniec marca w urzędach pracy zarejestrowanych było 1029,4 tys. bezrobotnych, podczas gdy na koniec lutego liczba ta wynosiła 1030 tys., natomiast w styczniu – 1021,2 tys. W porównaniu do marca 2020 liczba bezrobotnych zwiększyła się o ponad 160 tys. (w 2020 r. zarejestrowanych było 867,5 tys. bezrobotnych).

Źródło: GUS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę