Branża cięcia i szlifowania wiosną spotyka się w Sosnowcu

Exposilesia
Reklama
Reklama

Rusza kolejna edycja Targów Technologii Cięcia ExpoCUTTING oraz Targów Technologii Szlifowania GRINDexpo. Co czeka na uczestników?

Targi odbędą się w Sosnowcu w dniach 16-18 lutego 2016 roku. Tak samo jak w ubiegłym roku, w trakcie imprezy zorganizowane zostaną liczne wydarzenia towarzyszące.

Akademia Szlifowania to projekt firmy Klingspor Sp. z o.o o charakterze edukacyjnym, który skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat technik szlifowania, odpowiedniego doboru narzędzia do obrabianej powierzchni oraz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Reklama

Program Akademii obejmować będzie następujące moduły tematyczne:

  • Cięcie i szlifowanie stali tarczami Kronenflex
  • Szlifowanie stali ściernicami listkowymi SMT
  • Szlifowanie maszynowe metali przy użyciu pasów ściernych bezkońcowych


Organizator zapewnia, że Akademia Szlifowania Klingspor to solidna porcja fachowej wiedzy, którą wykładać będą specjaliści i praktycy z zakresu szlifowania.

Reklama

Targi ExpoCUTTING to wydarzenie przemysłowe dedykowane dla branży technologii cięcia. Orgnizator zaprasza m.in. producentów i dystrybutorów maszyn do cięcia wodą, plazmą, laserem, gazem jak również firmy usługowe, serwisowe, kooperujące.

Targi GRINDexpo to specjalistyczne targi z branży szlifierskiej. Zakres tematyczny innowacyjnej platformy technologii szlifowania obejmie: szlifierki do wałków, szlifierki do otworów, szlifierki do płaszczyzn, szlifierki ostrzałki, szlifierki specjalne i specjalizowane, narzędzia skrawające i diamentowe, przyrządy i urządzenia pomiarowo-kontrolne, oprogramowanie komputerowe wspomagające obróbkę, doradztwo i pomoc techniczna, wydawnictwa fachowe.

Podczas targów odbędą się również:

  • Ciekawe warsztaty, seminaria i konferencje
  • Atrakcyjna ekspozycja maszyn, specjalistycznych narzędzi, nowoczesnych technologii i nowości oraz premier rynkowych
  • Praktyczne pokazy – maszyny "w ruchu" w procesie technologii cięcia i szlifowania
  • Platforma wymiany poglądów, doświadczeń w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski
  • Optymalny przegląd ofert branżowych reprezentowanych przez grono Wystawców krajowych jak i zagranicznych


W terminie targów ExpoCUTTING i GRINDexpo odbędą się również premierowe Targi Techniki Lutowania BRAZINGexpo 2016. Wystawcami tej imprezy będą przede wszystkim producenci i dystrybutorzy produktów, komponentów i technologii z branży związanej z lutowaniem.

W pierwszej edycji targów udział wzięło blisko 100 firm zarówno z Polski, jak i z Republiki Czeskiej, Niemiec, Turcji czy Włoch. Dopisali branżowi zwiedzający. Wystawę odwiedziło szerokie grono specjalistów, managerów, instytucji branżowych oraz reprezentantów uczelni wyższych. Wystawcy zaprezentowali specjalistyczne narzędzia, nowoczesne technologie, a także nowości i premiery rynkowe.

MIEJSCE TARGÓW:
Centrum Targowo – Konferencyjne Expo Silesia
ul. Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec, www.exposilesia.pl

Źródło: Materiał organizatora

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama