Budownictwo na miarę XXI wieku

Reklama
Reklama

HB Inwest Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich jest właścicielem i generalnym wykonawcą osiedla „Przylesie" w Kamieńcu Ząbkowickim w województwie dolnośląskim (w Kotlinie Kłodzkiej, u podnóża Gór Bardzkich i Przedgórza Paczkowskiego).

Osiedle jest otoczone pięknym parkiem krajobrazowym i sąsiaduje z atrakcyjnym pałacem księżnej Marianny Orańskiej. Budowane tam mieszkania i apartamenty to 20 rodzajów lokali o zróżnicowanym rozkładzie i powierzchni od 28 m² do 160 m².
Z myślą o komforcie i zdrowiu mieszkańców pomiędzy budynkami zostaną utworzone tereny rekreacyjno-parkowe. W budowie osiedla wykorzystano najnowocześniejsze technologie proekologiczne. Ściany i stropy domów wykonane są z prefabrykatów przedsiębiorstwa Hebel (w technice Plansteine) i charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła k = 0,35 W/m²K i przewodnością cieplną λ = 0,11W/mK. Do odwodnienia dachów wykorzystano produkty renomowanej firmy Marley. Zamontowano drewnianą stolarkę okienną Fakro, a do ocieplenia budynków posłużono się wełną mineralną Rockwool. Uwzględniono wszelkie europejskie wymagania termoizolacyjne oraz ognioodpornościowe. Pokrycia dachowe z angobowanej dachówki ceramicznej, rynny z blachy miedzianej oraz tradycyjne balustrady balkonów i biegów schodowych swą estetyką nawiązują tu do renesansowej zabudowy wrocławskiego rynku.
Ogrzewanie kompleksu zapewnia kontenerowa kotłownia osiedlowa, która dostarczać będzie również ciepłą wodę. Natomiast zastosowanie wewnętrznych tynków gipsowych wpłynie na utrzymanie stałej, komfortowej wilgotności powietrza.
Co ciekawe, 108 mieszkań na tym osiedlu będzie przeznaczonych dla ludzi starszych i niepełnosprawnych.
                                                                                                                                                (ak)

Reklama

www.hbinwest.pl

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama