Bydgoski Klaster Przemysłowy ma już 15 lat

Bydgoski Klaster Przemysłowy ma już 15 lat Raven Media

Bydgoski Klaster Przemysłowy, który działa przede wszystkim na rzecz współpracy firm z branży narzędziowej, przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz recyklerów, obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności.

Porozumienie o powołaniu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego (BKP) zostało podpisane w 2006 r. Obecnie stowarzyszenie tworzy 140 członków, w tym 100 przedsiębiorstw, 9 instytucji okołobiznesowych, 6 jednostek badawczo-rozwojowych oraz 25 członków fizycznych. Głównym zadaniem organizacji jest integracja środowiska przetwórców i narzędziowców, reprezentowanie ich interesów oraz stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających im funkcjonowanie.

Od 2016 r. BKP może się pochwalić statusem Krajowego Klastra Kluczowego, co podkreśla jego kluczowe znaczenie dla gospodarki Polski i plasuje go wśród najprężniej działających klastrów w naszym kraju.

Od 2017 r. Klaster, we współpracy z Targami w Krakowie, organizuje w Bydgoszczy Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform, podczas których odbywają się liczne konferencje, poruszające najważniejsze problemy i zagadnienia z punktu widzenia firm z branży narzędziowej. Wydarzenie dopełnia Giełda Kooperacyjna, będąca przestrzenią biznesowych rozmów i finalizacji transakcji, która od pierwszej edycji połączyła już trzystu przedsiębiorców.

Od 2018 r. BKP jest członkiem europejskiego konsorcjum European Lightweight Cluster Alliance ELCA. Istotą tej inicjatywy jest sprostanie popytowi na materiały i technologie oraz pomoc w stworzeniu neutralnej klimatycznie Europy. Bydgoski Klaster Przemysłowy jest przedstawicielem Polski w sieci ELCA oraz jednym z głównych partnerów projektu międzynarodowego ELCA COSME.

Źródło: Bydgoski Klaster Przemysłowy

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę