Camozzi weźmie udział w targach Taropak

Camozzi weźmie udział w targach Taropak Camozzi

Taropak uchodzą za jedno z ważniejszych wydarzeń biznesowych w branży opakowań, jednak zakres tematyczny spotkań organizowanych w ramach targów jest znacznie szerszy. To poznawanie materiałów, surowców, etykiet, połączone z rozmowami o procesach logistycznych, a także wzbogacone o solidną porcję wiedzy o maszynach czy robotach działających w przemyśle oraz wyzwaniach, które się pojawiają. Właśnie na tych targach swoją ofertę produktową zaprezentuje m.in. firma Camozzi. Swoje stanowisko będzie miała w Pawilonie 6 na stoisku 72.

Camozzi Automation Sp. z o.o. to polski oddział włoskiej międzynarodowej grupy Camozzi Group, założonej w 1964 r. – włoskiego lidera w produkcji komponentów i systemów do automatyki przemysłowej. Działa również w różnych innych sektorach: od obrabiarek przez maszyny tekstylne, po wiele różnych procesów przetwarzania surowców.

Na targach Taropak przedstawiciele firmy planują zaprezentować niemalże pełen przekrój produktów oferowanych przez Camozzi, jednak ważniejszymi z nich będą: uniwersalny kontroler proporcjonalny „Open Frame”, wyspy zaworowe serii D z systemem predykcyjnej diagnostyki CoilVision, zawory bezpieczeństwa Safemax i napędy elektryczne, pneumatyczne i sterowanie – firma zaprezentuje przykładową linię napełniania / pakowania ze swoimi produktami.

System „Open Frame”

Nowy system „Open Frame” jest platformą zapewniającą sterowanie przepływem, ciśnieniem i położeniem w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego i jest idealny do wszelkich aplikacji w duchu Przemysłu 4.0. System składa się z dwóch modułów, takich jak Master i Slave, które można indywidualnie łączyć ze sobą „pod klucz”, w zależności od potrzeb, i sterować za pomocą prostej komunikacji szeregowej, ułatwiając sterowanie złożonymi aplikacjami.

System Open Frame

Typowe zastosowania mogą obejmować m.in.: mieszanie różnych gazów, sterowanie odrębnymi ciśnieniami w kilku częściach maszyny lub pozycjonowanie siłownika pneumatycznego, a to wszystko za pomocą pojedynczego sygnału sterującego. Istotne cechy produktu to: zamknięta pętla sprzężenia przepływu oraz ciśnienia, sterowanie analogowe, CanOpen, RS485 i IO-Link, przepływ do 200Nl/min., ciśnienie od -1 do 10 barów i powtarzalność +/- 0,1% pełnego zakresu regulacji.

Seria D z CoilVision

Seria D to nowy system zaworów, który ma zapewnić maksymalną elastyczność i wydajność w realizacji wielu podstawowych procesach automatyki przemysłowej. Dostępny jest w wersjach z komunikacją wielopinową i fieldbus. Wyspy zaworowe serii D są również wyposażone w technologię CoilVision, która może monitorować i przewidywać zużycie oraz sprawność wybranych części elektrozaworów.

Wyspa z serii D

Zgromadzone dane, historia alarmów i ogólny stan zdrowia mogą być komunikowane za pomocą migających odpowiednio diod na poszczególnych zaworach lub można je wysłać bezpośrednio do sterownika PLC lub bezprzewodowej bramki IIoT, a następnie do chmury danych. Ważne aspekty urządzenia to: 3 rozmiary o przepływach: 250 – 950 – 2000Nl/min., sterowanie: ProFibus-DP, CANopen, EtherNet/IP, Profinet, EtherCAT, IO-Link, zintegrowana diagnostyka i predykcyjne przewidywanie zużycia oraz sterowanie do 128 zaworami jednocześnie.

Zawory bezpieczeństwa Safemax

Seria zaworów MX Safemax jest zgodna z normą ISO 13849-1, która odnosi się do bezpiecznego projektowania systemów sterowania spełniających funkcje bezpieczeństwa. Te zawory wyposażone są w zintegrowany czujnik, który wykrywa położenie suwaka natychmiast po tym jak system jest całkowicie odpowietrzany w razie wystąpienia zagrożenia.

Zawór bezpieczeństwa


Seria zaworów Mx Safemax dostępna jest w dwóch wersjach. Może być to zawór pojedynczy sklasyfikowany w kategorii 2, który umożliwia osiągnięcie poziomu zapewnienie bezpieczeństwa "Performance Level" D, albo zawór podwójny sklasyfikowany w kategorii 4, który umożliwia osiągnięcie poziomu zapewnienia bezpieczeństwa "Performance Level" E. Istotne cechy produktu to: przyłącza G1/2, przepływ do 5600Nl/min. oraz opcjonalnie wyposażenie w zawór wolnego startu.

W ramach wydarzenia Camozzi planuje zaprezentować także regulator ciśnienia PRE i nierdzewne zawory skośne ASX.

Regulator ciśnienia PRE

Regulator proporcjonalny ciśnienia z serii PRE wykorzystuje nową technologię CoilVision, która nieustannie monitoruje pracę elektrozaworów w regulatorze, zapobiegając ewentualnym awariom. Wszystkie dane pochodzące z regulatora mogą zostać bezprzewodowo przesłane do chmury, zebrane, a następnie wykorzystane w celu uzyskania wglądu w wydajność regulatora za pomocą graficznej prezentacji zgromadzonych wcześniej informacji.

Seria PRE oferowana jest w dwóch rozmiarach oraz w różnych konfiguracjach, w tym także z komunikacją IO-Link. Oprócz standardowych opcji z wyświetlaczem lub bez dostępna jest wersja z wbudowanym zaworem zrzutowym, umożliwiającym odpowietrzenie. Ważne cechy produktu to: dwa  rozmiary o przepływie 1100 oraz 3500Nl/min., wersja ze sterowaniem IO-Link, regulacja ciśnienia do 10 barów i IP65.

Nierdzewne zawory skośne ASX

Wykonane w całości ze stali nierdzewnej zawory są idealnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań przemysłowych, również gdy oprócz wysokich przepływów wymagana jest kontrola lepkich płynów. Są dostępne w wielu różnych wariantach, np. modele do montażu w aplikacjach z kierunkiem przepływu pod grzybek, aby skutecznie zapobiegać lub zmniejszać efekt uderzenia wodnego podczas zamykania zaworu. Ważnymi cechami produktu są: wersje jednostronnego i dwustronnego działania,, rozmiar od 1/4'' do 4'', ciśnienie pracy do 16 barów i wykonanie ze stali nierdzewnej 316.

Źródło: Camozzi

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę