Centrum światowych trendów – targi KOMPOZYT-EXPO 2014

Reklama
Reklama

Rekordowa liczba wystawców z zagranicy, bogaty katalog branżowych nowości, obejmujący m.in. najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji mat szklanych, proszkowych i emulsyjnych, strefa prezentacji technicznych oraz mały jubileusz związany z 5. edycją. To tylko część atrakcji związanych ze zbliżającymi się Targami KOMPOZYT-EXPO (20-21 listopada 2014 r.), uznawanymi przez specjalistów z sektora materiałów kompozytowych za najważniejsze jesienne wydarzenie tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Co ważne, targi po raz pierwszy odbędą się w nowoczesnych przestrzeniach hali EXPO Kraków.

Zaledwie kilka edycji wystarczyło, by organizowane przez Targi w Krakowie wydarzenie stało się obowiązkową pozycją w kalendarzu firm i specjalistów z branży kompozytowej. Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO to nie tylko znakomite miejsce do inicjowania kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim idealna platforma spotkań, wymiany informacji oraz dyskusji wokół tematów najważniejszych dla przemysłu kompozytowego.

- Cieszymy się, że organizowane przez nas wydarzenie bardzo szybko zyskało tak wielu entuzjastów. Bez wątpienia Kraków jest obecnie dla branży kompozytowej w Polsce miastem nr 1. Targi KOMPOZYT-EXPO wyznaczają nowoczesne trendy technologiczne, promują produkty i innowacyjne rozwiązania. Co najważniejsze, stale zwiększają swój międzynarodowy zasięg. W tym roku ofertę zaprezentują m.in. firmy z Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Spodziewamy się także wielu zwiedzających z zagranicy – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

 

Reklama

Międzynarodowy rekord

W tym roku KOMPOZYT-EXPO odbędą się po raz pierwszy w nowej hali EXPO Kraków. Otwarty w maju 2014 r. obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i największym na południu kraju ośrodkiem wystawienniczym, zapewniającym doskonały komfort spotkań biznesowych. W trakcie dwudniowych targów ofertę zaprezentuje ponad 120 wystawców z kraju i zagranicy i – biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie targami – ta lista z pewnością się powiększy. Firmy spoza Polski stanowią niemal połowę całej wystawy, co już jest rekordem KOMPOZYT-EXPO. Co ważne, tematyka targów została poszerzona o takie zagadnienia, jak: chemia przemysłowa dla technologii materiałów kompozytowych, osnowy kompozytowe, przetwórstwo gumy oraz usługi dla branży kompozytowej.

Wystawę wzbogacą przedmioty codziennego użytku wykonane z kompozytów w ramach niezwykłej wystawy Kompozyt Life Art Gallery, a także m.in. łodzie regatowe klasy OPTIMIST, jednostka regatowa napędzana energią solarną, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata Dong Energy 2014 w Holandii w klasie A. Co ciekawe, jej kadłub został wykonany podczas zeszłorocznej edycji targów KOMPOZYT-EXPO. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej wystawy będzie z pewnością prezentacja motoszybowca AOS-71. W trakcie targów wyłonione zostaną najlepsze targowe produkty.

 

Reklama

Wiatr w żaglach OPTIMISTów

Tegorocznej edycji targów towarzyszy konkurs dla młodych żeglarzy. „Wiatr w żaglach OPTIMISTów” to wspólna akcja Targów w Krakowie – organizatora KOMPOZYT-EXPO oraz wystawców, firm: ALLCOMP Polska sp. z o.o., C-L Sp. z o.o., MASTERMODEL, PHOENIX EQUIPMENT, UNIWERSAL sp. z o.o., mająca na celu promocję żeglarstwa wśród najmłodszych. Przez kilka tygodni będą oni nagrywać filmy przedstawiające najważniejsze chwile z życia ich klubów – żmudne treningi, sportową rywalizację, radość z sukcesów czy prezentujące utalentowanych zawodników i wyjątkowych trenerów. Komisja konkursowa wyłoni najlepszą produkcję, a atrakcyjna nagroda, czyli łódź regatowa OPTIMIST IODA’95, zostanie przekazana laureatowi właśnie podczas targów KOMPOZYT-EXPO.

Aktualnie tworzony jest harmonogram programu towarzyszącego. Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.kompozyty.krakow.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama