Chiński producent laserów fiber BODOR podbija rynek laserów o mocy 10 kW+

Inter-Plast
Reklama
Reklama

BODOR już w 2019 jako jeden z pierwszych zaprezentował pierwszy laser o mocy 30 kW. W przypadku maszyn do cięcia laserem, im większa moc, tym większa prędkość i tym większa wydajność, a co za tym idzie większe zyski. Na zaprezentowanych wykresach można zobaczyć, o ile szybciej możemy ciąć tej samej grubości materiał przy użyciu różnej mocy źródła.

BODOR już w 2019 jako jeden z pierwszych zaprezentował pierwszy laser o mocy 30 kW. W przypadku maszyn do cięcia laserem, im większa moc, tym większa prędkość i tym większa wydajność, a co za tym idzie większe zyski. Na zaprezentowanych wykresach można zobaczyć, o ile szybciej możemy ciąć tej samej grubości materiał przy użyciu różnej mocy źródła.

Natomiast na drugim zestawieniu wykresów mamy przedstawione rozwiązanie cięcia za pomocą sprężonego powietrza. Montując przy laserze zintegrowany system sprężonego powietrza, możemy nie tylko ciąć szybciej, ale i także taniej, ponieważ nie używamy wtedy w ogóle gazów tnących, a dzięki temu koszt cięcia znacznie maleje.

W ofercie firmy BODOR wyróżniamy cztery serie laserów do blachy: 

 • Seria C – moc 2–30 kW, stół od 3048x1524 do 12 500x2600 mm (Seria Ekonomiczna),
 • Seria P – moc 2–30 kW, stół od 3048x1524 do 8100x2500 mm (Najpopularniejsza Seria), 
 • Seria S – moc 6–30 kW, stół 4000x2000 mm (Seria Supreme) oraz najnowszy model wśród laserów BODOR,
 • Seria Dream – moc 6–30 kW, stół od 3048x1524 do 6100x2500 mm (lasery na silnikach liniowych Maglev).

Poprzez produkcję na dużą skalę i innowacje technologiczne BODOR szybko obniżył cenę maszyn 10kW+, a dzięki szerokiej gamie produktów maszyny BODOR zainteresują odbiorców z każdego sektora.

Powiązane firmy

Decydując się na laser o mocy 10 kW+ znacznie rozszerzą Państwo zakres swojej działalności. Obecnie na rynku dostępnych jest niewiele urządzeń o ultra-wysokiej mocy powyżej 10 kW, a ich udział w rynku nie przekracza 0,1%. Posiadając takie urządzenie, prześcigną Państwo 99,9% konkurencji na rynku. Produkty o mocy 10 kW+ wkrótce staną się standardem w zakresie obróbki średnich i grubych blach.

Firma BODOR obecnie sprzedała już ponad 700 urządzeń o mocy powyżej 10 kW. Zostały one zamontowane w 37 krajach. Dzięki takiej wielkości sprzedaży BODOR zajmuje miejsce w czołówce zarówno pod względem produkcji, jak i sprzedaży, a to stanowi doskonały dowód jakości produktu.

Artykuł sponsorowany (Inter-Plast)

Inter-Plast

Inter-Plast

Firma Inter-Plast A.Bodziachowski powstała w 1995 r. Posiadamy nieruchomość w postaci 1,5 ha terenu zabudowanego halami o łącznej powierzchni 6000 m2. W roku 2013 powstała firma córka Inter-Plast Z.Bodziachowska-Kluza kontynuująca dotychczasowy profil działania firmy.

W ofercie mamy ponad 100 maszyn. Zatrudniamy najwyższej klasy specjalistów t.j elektroników, mechaników, hydraulików zajmujących się naprawami oraz serwisowaniem naszych maszyn. Maszyny sprzedajemy z gwarancją odbioru technicznego. Gwarantujemy również serwis techniczno-naprawczy każdej kupionej u nas maszyny.

Od lutego 2012 r. nasza firma została oficjalnym przedstawicielem brytyjskiej firmy XYZ Machinetools i w ten sposób powiększyła swoją ofertę o maszyny nowe do metalu takie jak Centra Obróbcze CNC, Tokarki CNC i Frezarki CNC. Firma XYZ Machinetools powstała w roku 1984 i stała się jednym z największych dostawców nowych maszyn CNC w Wielkiej Brytanii a teraz także w Europie, Środkowym Wschodzie oraz Afryce. Cechą wyróżniającą obrabiarki firmy XYZ jest dbałość o połączenie wysokiej jakości maszyny z odpowiednim sterowaniem.

Firma Inter-Plast posiada również dział zajmujący się usługową obróbką blachy, a także tworzeniem własnych produktów naszej marki VABO.

 

OFERTA

 • Frezarki
 • Tokarki
 • Liniowe odwodnienia powierzchni wewnętrznych
 • Liniowe odpływy łazienkowe
 • Kratki do odpływów łazienkowych
 • Liniowe odwodnienia powierzchni wewnętrznych w bud. sportowym
 • Kratki do odpływów łazienkowych w budownictwie sportowym
 • Odpływy liniowe łazienkowe w budownictwie sportowym

Profil Firmy

Inter-Plast