Cyfryzacja procesów projektowania i produkcji w systemie PLM od Autodesk

Cyfryzacja procesów projektowania i produkcji w systemie PLM Arkance Systems

Cykl życia produktu napędzają procesy od koncepcji, przez projektowanie i produkcję, po dostarczenie na rynek i serwis. Procesy wypracowane przez lata w firmach produkcyjnych, często w formie nieformalnych ustaleń i braku standaryzacji, obarczone są ryzykiem popełnienia błędu przez brak dostępu do aktualnych danych lub niejasną kolejność postępowania. Jedną z metod optymalizacji procesów jest transformacja cyfrowa, która zwykle zaczyna się w działach projektowania i produkcji.

Prawdopodobnie w ten czy inny sposób zarządzasz już procesami wprowadzania zmian, BOM, kontrolą jakości, wprowadzaniem nowych produktów na rynek czy łańcuchem dostaw. Jednak wąskie gardła ręcznej kontroli procesów zwykle prowadzą do marnowania czasu, generowania dodatkowych kosztów i obniżenia jakości marki.

Systemy klasy PDM są narzędziem do zarządzania plikami inżynierskimi, ich głównym zadaniem jest cyfryzacja i organizacja obiegu dokumentacji. Autodesk Fusion 360 Manage PLM rozszerza możliwości klasycznego systemu PDM o cyfryzację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Kontroluj NPI, czyli proces wprowadzenia nowego produktu na rynek. Monitoruj postępy w czasie rzeczywistym, weryfikując wykonanie przypisanych zadań. Realizuj kolejne kamienie milowe, dostarczając produkt na czas i zgodnie z budżetem.

Zarządzanie BOM w PLM to lepsze wykorzystanie istniejących danych. Szybkie znalezienie produktu w jednym scentralizowanym systemie zapewnia najbardziej aktualne i dokładne wytyczne planowania produkcji. Porównanie zmian i kosztów w BOM dzień po dniu, śledzenie terminów produkcji i dostarczenia zleceń pozwala utrzymać kalendarz pod kontrolą.

Zarządzanie łańcuchem dostaw pozwala w dowolnym czasie i miejscu uzyskać informacje niezbędne do zaopatrzenia produkcji. Śledzenie dostaw i pełna historia współpracy dostarcza statystyki niezawodności poszczególnych dostawców i ułatwia wybór najlepszej oferty.

Zlecenie zmiany inżynierskiej może wynikać z braku dostępnego materiału, zmiany technologii wykonania, poprawy błędów konstrukcyjnych lub potrzeby optymalizacji kształtu. Proces zgłaszania i śledzenia zmian w PLM jest ustandaryzowany konfigurowalną ścieżką recenzji i zatwierdzenia.

Zarządzanie jakością produktu przebiega na zasadzie kontroli oraz audytów i jest ściśle powiązane w pętli zamkniętej ze zleceniami zmian.

Predefiniowane szablony procesów w postaci schematów blokowych pozwalają na szybkie i elastyczne wdrożenie, bez konieczności przeprowadzania długotrwałych szkoleń. Środowisko chmurowe PLM nie wymaga inwestycji w rozbudowaną infrastrukturę serwerową. Skrócenie i ułatwienie dostępu do kluczowych danych w procesie produkcyjnym minimalizuje ryzyko wystąpienia błędu spowodowanego brakiem aktualnych informacji.

Autodesk Fusion 360 Manage PLM jest produktem szczególnie dedykowanym firmom pracującym w systemie PDM. W przypadku pracy lokalnej bez narzędzi PDM warto sprawdzić możliwości Autodesk Vault lub kompleksowego systemu PDM + PLM Autodesk Upchain, niezależnie od tego, czy projektujesz w środowisku Autodesk.

Indywidualne podejście projektowe gwarantuje sukces wdrożenia mechanizmu PLM. Wymierną oceną sukcesu każdego wdrożenia jest wzrost wydajności produkcji spowodowany poprawą przepływu danych w przedsiębiorstwie.

Firma Arkance Systems jest platynowym partnerem Autodesk. Ponad 500 wyspecjalizowanych inżynierów kompleksowo wspomaga firmy produkcyjne w transformacji cyfrowej zgodnie z trendami Przemysłu 4.0.

Artykuł sponsorowany Arkance Systems Poland

Arkance Systems Poland

Arkance Systems Poland

#PodnosimyWartośćBiznesu naszych klientów 

Od ponad 30 lat dostarczamy rozwiązania IT, przeprowadzając polskie firmy przez cyfrową transformację w sektorze przemysłu. W zależności od potrzeb naszych klientów tworzymy rozwiązania w zakresie optymalizacji projektowania czy usprawnienia produkcji, które znacząco zwiększają zyski przedsiębiorstw. 

Jesteśmy firmą konsultingowa, która posiada bogaty zasób różnorodnych kompetencji. W ramach grupy zatrudniamy ponad 370 inżynierów, certyfikowanych przez Autodesk i innych producentów oprogramowania. W naszym zespole w 13 krajach na świecie znajdują się wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy zajmują się analizą wymagań w dowolnej branży i opracowywaniem indywidualnych rozwiań. Dzięki temu potrafimy skutecznie i kompleksowo wspomagać naszych klientów w transformacji cyfrowej przemysłu. 

Jako Arkance Systems Poland posiadamy najwyższy poziom partnerstwa z Autodesk, co potwierdza profesjonalny poziom realizowanych przez nas usług. Warto również dodać, że w ciągu zaledwie czterech lat obecności pod szyldem Arkance Systems Poland staliśmy się drugim co do wielkości partnerem Autodesk w Polsce.

Profil Firmy

Arkance Systems Poland