Czujniki prądów wirowych w technologii Embedded Coil

Reklama
Reklama

Firma Micro-Epsilon Messtechnik z Ortenburga informuje o opanowaniu produkcji czujników prądów wirowych w technice „Embedded Coil" (ETC) utrwalonej na nośniku z nieorganicznej substancji odpornej na temperaturę i deformację.

Wyeliminowano przez to klasycznie uzwajane cewki, umieszczając zamiast nich przynależne elementy elektroniki. Technologia daje pełną swobodę konfiguracji czujników w dostosowaniu rozwiązań do warunków eksploatacji. Układy elektroniki stanowić mogą przy tym bądź to element odrębny, bądź też zintegrowany, co szeroko otwiera drogę do dalszej miniaturyzacji.
Producent zapewnia, że czujniki prądów wirowych eddyNCDT ETC wykazują się stabilnością termiczną w przedziale temperatur do 360oC, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie pól magnetycznych o wysokim natężeniu, a ich hermetyczność pozwala na korzystanie z nich w warunkach wysokiej próżni.
Czujniki eddyNCTD ETC sprawdziły się już w sterowaniu ustawieniem walców w papierniach, procesami produkcji półprzewodników, a nawet lustrzanych teleskopów.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama