Dodatkowe atrakcje podczas Warsaw Industry Week

Ptak Warsaw Expo

Podczas zbliżających się targów przemysłowych Warsaw Industry Week nie zabraknie także licznych i atrakcyjnych imprez towarzyszących. Jednym z ciekawszych wydarzeń będzie konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0.

Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0

6 listopada podczas targów Warsaw Industry Week odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona Przemysłowi 4.0 dla sektora MŚP. Uczestnicy dowiedzą się czym jest Przemysł 4.0 w Polsce i jakie praktyczne wsparcie dla przedsiębiorstw będzie oferowała Platforma Przemysłu Przyszłości.

Praktyka Przemysłu 4.0

Podczas konferencji odbywającej się w Ptak Warsaw Expo przedsiębiorcy zapoznają się z przykładami wdrożeń innowacyjnych rozwiązań do zakładów produkcyjnych. Uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się z jakimi wyzwaniami zmierzyły się przedsiębiorstwa decydujące się na cyfryzację zakładu. Firma WIŚNIOWSKI, wraz z partnerem – firmą ASTOR zaprezentują przykład własnego wdrożenia inteligentnej linii produkcyjnej z wykorzystaniem robotów spawalniczych z fabryce bram i ogrodzeń WIŚNIOWSKI. Zaprezentowane zostaną również projekty zrealizowane z programów rozwojowych Unii Europejskiej oraz przykłady wzorcowych fabryki 4.0.

Cyberbezpieczeństwo

Ekspert z NASK przedstawi, z jakimi wyzwaniami z zakresu cyberbezpieczeństwa muszą zmierzyć się zakłady produkcyjne wchodzące w erę Przemysłu 4.0. Prelekcja będzie poświęcona między innymi bezpiecznemu gromadzeniu danych oraz zabezpieczeniu ich z poziomu małego lub średniego przedsiębiorstwa.

Finansowanie

Uczestnicy konferencji poznają również możliwości finansowania innowacji w przedsiębiorstwie. Odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem m.in. przedstawiciela Komisji Europejskiej oraz stowarzyszenia EFFRA dotyczący trwających programów rozwojowych na rozwój fabryk. Podczas rozmowy uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób skutecznie należy ubiegać się o dofinansowanie. Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego opowie o narzędziach finansowania innowacji z narzędzi oferowanych przez Bank. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z warunkami kredytów komercyjnych za zakup nowych maszyn i urządzeń oraz dowiedzieć się o możliwościach kredytowania innowacyjnych rozwiązań.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Program konferencji oraz zakup biletów dostępny jest na stronie internetowej

Źródło: Ptak Warsaw Expo

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę