Dopasowane rozwiązanie dla każdego zadania związanego ze szlifowaniem

Okamoto
Reklama
Reklama

Od technologii docierania i polerowania, przez wyposażenie półprzewodnikowe, po wszystkie przemysłowe zastosowania związane ze szlifowaniem – podczas targów GrindTec w Augsburgu producent szlifierek Okamoto ponownie prezentuje szeroki asortyment wydajnych rozwiązań do szlifowania dla wszystkich ważnych kluczowych branż.

Producenci szlifierek stają przed wyzwaniami polegającymi na szlifowaniu powierzchni o bardzo dobrej jakości w jak najkrótszym czasie oraz na skróceniu czasu obróbki w połączeniu z wielokrotnym skrawaniem – mówi Mateusz Cieniek, inżynier aplikacji w firmie Okamoto.

Reklama

Dzięki nowym koncepcjom maszyny Okamoto spełnia wymagania przemysłowe w takich dziedzinach jak budowa narzędzi, maszyn lub pojazdów, a także w branży astronautycznej, produkcji półprzewodników, płytek półprzewodnikowych i urządzeń optycznych.

Umożliwia to na przykład szlifierka ACC CA3 do płaszczyzn oraz profili. Jest ona wyposażona w najnowocześniejszą technologię sterowania Fanuc, która umożliwia sterowanie trzema osiami głównymi CNC i maksymalnie pięcioma dodatkowymi osiami pomocniczymi wykorzystywanymi w odchylnych systemach obciągania lub aparatach podziałowych.

Znaczną szybkość pracy użytkownik może uzyskać przy użyciu ultraprecyzyjnej szlifierki do mikroprofili UPZ 52 Li (na zdjęciu głównym). Jest to wydajne urządzenie spełniające wymagania klientów dotyczące wysokiej dokładności szlifowania profili w budowie narzędzi czy form. Technika silników liniowych oraz elementy maszyny służące redukcji temperatury i wibracji pozwalają na osiągnięcie najwyższej produktywności, wyjątkowej dokładności oraz krótkich czasów obróbki.

Powiązane firmy

Reklama

W zakresie obróbki wykańczającej Okamoto oferuje system AeroLap umożliwiający dokładne docieranie nieregularnych profili nawet w niewielkich narzędziach i komponentach. Specjalna zawiesina MultiCone umożliwia bezpieczne, automatyczne docieranie bez zmiany geometrii obrabianego komponentu.

Okamoto jest producentem z kompletnym asortymentem, dzięki czemu może indywidualnie i szybko dostosować się do aktualnych wymagań rynku, reagować oraz udostępnić pakiety rozwiązań zaadaptowane do indywidualnych potrzeb – dodaje Mateusz Cienie.

Źródło: Okamoto

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama