Druga konferencja Coaltrans Poland

Coltrans
Reklama
Reklama

Coaltrans organizuje drugą konferencję poświęconą zagadnieniom związanym z przemysłem wydobywczym i węglem. Odbędzie się ona w tym razem w Sopocie, w hotelu Sheraton w dniach 19-20 marca. Konferencja będzie idealnym forum do zbadania nowej dynamiki rynków importowych i eksportowych oraz do dyskusji o znaczących zmianach zachodzących obecnie w przemyśle wydobywczym.

Polska pozostaje największym producentem i konsumentem węgla w Europie, z olbrzymimi nieeksploatowanymi zapasami węgla kamiennego i brunatnego. Z uwagi na to, że nasz kraj znajduje się pod ciągłą presją Unii Europejskiej odnośnie stosowania się do wytycznych polityki niskiej emisji związków węglowych, globalny rynek produkcji węgla staje się coraz bardziej atrakcyjny dla jej krajowego górnictwa węglowego. Dlatego polski węgiel coraz częściej konkuruje z węglem z Rosji czy Ukrainy. Natomiast ze względu na swoje ogromne, nieeksploatowane jeszcze zapasy węgla, wysoce wykwalifikowanych pracowników górnictwa i doskonały system infrastruktury, rośnie zainteresowanie inwestorów zagranicznych Polskim rynkiem węglowym.

W trakcie konferencji poruszane będą m.in. takie kwestie, jak: dostosowywanie polskich priorytetów do przepisów UE, produkcja węgla koksowniczego w Polsce, perspektywy producentów i potencjał polskiego przemysłu węglowego, rola węgla w polskiej energetyce, hutnictwie i metalurgii.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.coaltrans.com/EventDetails/0/6746/2nd-Coaltrans-Poland.html.

Reklama

 

Reklama

"MM Magazyn Przemysłowy" objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama