Dwie nowe funkcje DesignSpark PCB 5.0

Reklama
Reklama

RS Components (RS) prezentuje najnowszą wersję DesignSpark PCB profesjonalnego oprogramowania do projektowania PCB. To bezpłatne narzędzie oferowane przez RS ma dwie dodatkowe funkcje: Design Rule Checking online i magistrale - które zostały wprowadzone, aby zredukować czas projektowania i zminimalizować błędy podczas procesu projektowania.

Nowa wersja opiera się na poprzedniej wersji DesignSpark PCB wprowadzonej w październiku 2012 roku, która umożliwiła dostęp do biblioteki komponentów ModelSource, usługę wyceny PCB i funkcję wyceny BOM (zestawienia materiałowego).

Reklama

Design Rule Checking (DRC) online
Funkcja Design Rule Checking określa, czy fizyczny układ graficzny zintegrowanego obwodu spełnia serię zalecanych parametrów, czyli zasad projektowania. DRC jest istotnym etapem w trakcie fizycznej weryfikacji projektu, zwykle wykonywanym w fazie postprojektowania. Online DRC stanowi postęp w zakresie tego procesu i pozwala inżynierom na wykrywanie błędów w czasie rzeczywistym w fazie projektowania i naświetlanie problemów przed ukończeniem projektu i układu.

Dołączenie DRC do DesignSpark PCB w wersji 5.0 jest znaczącym dodatkiem do funkcjonalności oprogramowania, umożliwiającym użytkownikowi istotne zredukowanie czasu pracy, gdyż błędy można skorygować natychmiast, z minimalnym wpływem na pozostałe elementy projektu, zapewniając maksymalny zysk i niezawodność.

Reklama

Magistrale
Rosnąca popularność projektowania cyfrowego zaowocowała użytkowaniem magistrali on-chip lub powiązanych przewodów do transferu danych, co umożliwiło inżynierom łączenie wielu sygnałów danych w magistralę w serii po 8 (np. 8, 16, 32). Zamiast rozrysowywania i/lub oznaczania indywidualnych przewodów na schemacie połączeń, pojedynczy 'przewód magistrali' może symbolizować powiązane przewody, co upraszcza końcowy schemat połączeń. To pozwala również na symulację i debugowanie z minimalną liczbą błędów. Magistrale zostały dodane bezpośrednio do DesignSpark PCB w wersji 5.0, co pozwala inżynierom na udoskonalanie schematu połączeń w fazie projektowania.

"Narzędzie DesignSpark PCB osiągnęło ogromną popularność od czasu premiery w lipcu 2010 roku, świadczy o tym więcej niż 155 000 pobrań na całym świecie" - komentuje Mark Cundle, Head of Technical Marketing w RS. "Opinia klienta jest istotnym elementem rozwoju narzędzia, a te dwie nowe funkcje często pojawiały się w sugestiach pochodzących od społeczności użytkowników. Współpraca z niektórymi użytkownikami kształtuje przyszły kierunek rozwoju tego oprogramowania, a nasza nieustająca inwestycja w DesignSpark PCB opiera się na potrzebach inżynierów."

RS Components

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama