Dyskusje o inteligentnym magazynie na ITM 2019

Raven Media
Reklama
Reklama

W trzecim dniu targów ITM (6 czerwca) w Hali Lipowej odbyły się panele dyskusyjne pod wspólnym hasłem „Smart warehouse – konferencja mocnych argumentów”. Przedstawiciele firm logistycznych debatowali na temat coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań stosowanych we współczesnych firmach.

Rola szefa logistyki, kierownika magazynu, menedżera łańcucha dostaw w dobie cyfryzacji, inwestycje w automatyzację procesów magazynowych zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0, innowacyjne rozwiązania zwiększające wydajność magazynu – te m.in. kwestie były przedmiotem rozmowy podczas poszczególnych paneli w ramach konferencji „Smart warehouse”. Przedstawiciele firm logistycznych oraz producentów i dystrybutorów rozwiązań w tym obszarze dyskutowali o już stosowanych systemach, wciąż nierozwiązanych problemach, trendach związanych z wdrażaniem logistyki 4.0, a także o bardziej przyziemnych kwestiach dotyczących np. zatwierdzania nowoczesnych systemów przez urzędy. „Inteligencja” stosowanych rozwiązań sprawia, że wydanie zezwoleń na dopuszczenie ich do stosowania nie jest tak łatwą kwestią jak w czasach bardziej statycznych systemów logistyki.

Reklama

W ramach spotkania zaplanowano cztery panele: „Cyfrowo-ludzka kooperacja w dobie ogromnych zamówień” (IOT Software), „Pracownik nadzoruje, linia wykonuje” (technologie transportu), „Bezpieczne dla człowieka i efektywne dla magazynu” (systemy składowania) oraz „Czy zrobotyzowany magazyn oznacza, że ludzie staną się tu zbędni” (AGV Roboty).

Reklama

Spotkanie organizowały Grupa MTP i Europe Systems.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama