Dzięki nowej hali produkcyjnej zbudują 1,3 tys. domów rocznie

PixaBay
Reklama
Reklama

Firma Danwood za 30 mln zł zbuduje nową halę produkcyjną. Dzięki inwestycji możliwości produkcyjne firmy wzrosną do 1,3 tys. gotowych domów rocznie. Realizacja projektu przyczyni się także do wzrostu zatrudnienia o około 150 osób w ciągu dwóch lat. 

Najważniejszym planem na 2016 rok jest budowa nowej hali produkcyjnej, jesteśmy w tej chwili w trakcie przygotowań do tego przedsięwzięcia. To nam zapewni zdolności produkcyjne pozwalające na budowę około 1,2–1,3 tys. domów rocznie – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood.

Reklama

Obecnie moce produkcyjne to ok. 850 domów rocznie. Nowy zakład produkcyjny powstanie na terenie siedziby głównej spółki Danwood w Bielsku Podlaskim. Koszt inwestycji szacowany jest na około 30 mln zł. Budowa przyczyni się do wzrostu zatrudnienia w firmie o około 150 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Obecnie firma zatrudnia około 1000 osób.

Danwood produkuje gotowe domy, które zyskują coraz większą popularność wśród klientów, także w Polsce. Rozmówca podkreśla zalety, które niesie technologia budowania domów z prefabrykatów.

Technologia jest znana od dawna, szczególnie w krajach skandynawskich i w Europie Zachodniej. W Niemczech to jest około 20 proc. rynku, w Austrii zdecydowanie ponad 30 proc. – podkreśla Jurak. – Produkcja domu trwa w sumie około 2–3 dni w zakładzie produkcyjnym, na budowie montaż to jest jeden do dwóch dni i potem wykończenie. Tu w zależności od materiałów, które klient wybrał, trwa to około 6–8 tygodni – wylicza Jarosław Jurak.

Reklama

Oferta produktowa jest stale uzupełniana o nowe rozwiązania. Pojawią się one także w nadchodzącym roku.

Myślę, że w 2016 roku wprowadzimy do oferty domy z elewacją wentylowaną, tynkowaną i nie tylko. Mogą pojawić się również płyty szklane, mogą być płyty malowane. To pozwoli na budowanie naszych domów w najtrudniejszych warunkach, w miejscach, gdzie wieje wiatr, gdzie pada deszcz, na wybrzeżach – informuje.

Oprócz inwestycji w nową halę produkcyjną oraz rozwoju oferty firma prowadzi także aktywną działalność w zakresie edukacji zawodowej. Danwood współpracuje z Zespołem Szkół z Bielska Podlaskiego oraz z Politechniką Białostocką.

Rozpoczęliśmy program studiów podyplomowych dla studentów budownictwa. Wspieranie rozwoju pracowników budowlanych oraz kadry inżynieryjnej to są te najważniejsze rzeczy, które czekają nas w przyszłym roku – dodaje Jarosław Jurak.

Źródło: Newseria

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama