Eagle Lasers na STOM 2024: doskonałość technologii laserowej

agle Lasers na STOM 2024: doskonałość technologii laserowej Eagle

Innowacyjność, jakość, i niezawodność – to filary, na których zbudowano renomę firmy Eagle. Od momentu założenia w 2006 r. w Wałczu firma nieustannie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii cięcia laserem fiber i systemów automatyzacji. Targi STOM stanowią doskonałą okazję, aby przyjrzeć się bliżej nowoczesnym rozwiązaniom firmy.

Rozwój i osiągnięcia firmy Eagle

Eagle to firma B+R, która przez 18 lat nieprzerwanie rozwija swoją działalność, stając się światowej klasy producentem systemów cięcia laserem fiber. Z oddziałami w Polsce, Włoszech, Niemczech, Skandynawii i globalną siecią dystrybutorów, Eagle sprzedaje swoje zaawansowane maszyny w 27 krajach. Zatrudniając ponad 380 pracowników, firma stale rośnie, zyskując uznanie na międzynarodowych rynkach.

Powiązane firmy

Idealna Maszyna

Maszyny do cięcia laserowego marki Eagle Lasers opierają się na filozofii „Idealnej Koncepcji Maszyny”, która wynika z wieloletnich badań, analiz oraz implementacji rozwiązań o najwyższej jakości i niezawodności. Aż 80% komponentów maszyn jest produkowanych wewnętrznie, co gwarantuje najwyższą jakość, kontrolę i niezawodność. Pozostałe 20% komponentów pochodzi od renomowanych producentów, takich jak: IPG, igus, Renishaw, Beckhoff czy Rampf.

wycinarka laserowa

Najwyższą jakość gwarantują:

  • Innowacyjna i opatentowana głowica „eVa” – charakteryzuje się najwyższą niezawodnością na rynku oraz 5-krotnie mniejszą wrażliwością na zabrudzenia.
  • Trawersa z włókna węglowego – została zaprojektowana z myślą o osiągnięciu najwyższej stabilności przy maksymalnym przyspieszeniu.
  • Enkodery liniowe Renishaw – są gotowe do działania w mniej niż 15 sekund, nie ulegają zużyciu, są bezkontaktowe i zapewniają dokładność 1 nm przy prędkości szczytowej.
  • Silniki liniowe w trzech osiach – zapewniają najwyższą dynamikę i dokładność pozycjonowania.  Źródła lasera IPG Photonics – zapewniają elastyczny przepływ pracy, zarówno przy obróbce grubych, jak i cienkich blach.
  • Polimerobetonowe korpusy maszyn – zapewniają 100-krotnie większe tłumienie drgań i 10-krotnie niższy współczynnik temperaturowy niż stal.
  • Najszybszy w branży 9-sekundowy zmieniacz palet, pozbawiony hydrauliki i zintegrowany z korpusem maszyny.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Automatyzacja Eagle – kompleksowe rozwiązanie dla efektywnej produkcji

Firma Eagle znana jest również z innowacyjnych rozwiązań automatyzacji. Autorskie urządzenia załadowczo-rozładowcze i systemy magazynowania materiałów oferowane przez Eagle są idealnie dostosowane do pełnego wykorzystania potencjału maszyn.

Eagle oferuje m.in. Loading Unit, w pełni zautomatyzowany system załadunku, Crane Master System zaprojektowany do jednoczesnego załadunku nowego materiału i rozładunku wyciętych części oraz system eTower, czyli wieżę magazynową, wyposażoną w stację załadunkowo-rozładunkową i w uniwersalne półki, które umożliwiają przechowywanie surowca, ciętych części i resztek.

Dzięki zróżnicowanej konfiguracji i modułowemu charakterowi systemów automatyzacji, Eagle pozwala dostosować ofertę do indywidualnych wymagań każdego klienta, podnosząc tym samym wydajność produkcji na wyższy poziom.

Eagle na targach STOM z iNspire 30 kW

W tym roku Eagle na targi przyjeżdża ze swoją flagową wycinarką laserową fiber iNspire 1530 30 kW. Zaplanowano pokazy cięcia szerokiej gamy materiałów (takich jak stal nierdzewna, stal niestopowa, aluminium, Hardox, miedź) o różnorodnych zakresach grubości (od 1 do 50 mm). To doskonała okazja, aby klienci i odwiedzający osobiście doświadczyli wyjątkowości oraz wszechstronności tej zaawansowanej technologicznie wycinarki.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – HALA D STOISKO 14<<

 

Eagle Sp. z o.o.
ul. Nowomiejska 74E,
78-600 Wałcz
tel.: 67 258 48 31
e-mail: office@eagle-group.eu
www.eaglelasers.com

Artykuł sponsorowany Eagle

Eagle Lasers

Eagle Lasers

Eagle to zaawansowana technologicznie firma B+R oraz światowej klasy producent specjalizujący się w systemach cięcia laserem fiber i rozwiązaniach automatyzacji do cięcia blachy. Firma została założona w 2006 r. w Wałczu (w województwie zachodniopomorskim) i od 18 lat nieprzerwanie rozwija swoją działalność. Posiadając oddziały w Polsce, Włoszech, Niemczech, Skandynawii oraz silną globalną sieć dystrybutorów, sprzedaje swoje maszyny w 27 krajach. W firmie zatrudnionych jest ponad 380 pracowników.

Maszyny do cięcia laserowego marki EAGLE LASERS opierają się na filozofii „Idealnej Koncepcji Maszyny”, która jest wynikiem wieloletnich badań, analiz, wdrażania wysokiej jakości i niezawodnych rozwiązań. Aż 80% komponentów maszyn produkowanych jest wewnętrznie, co gwarantuje ich najwyższą jakość, kontrolę i niezawodność. Optymalizacja poszczególnych komponentów, silniki liniowe we wszystkich osiach, niska waga elementów ruchomych i super szybki zmieniacz stołów, tworzą dynamiczną maszynę, redukującą czasy nieprodukcyjne do absolutnego minimum. Wszystkie wycinarki laserowe marki Eegle Lasers wyposażone są w głowicę tnącą „eVa”. Autorska, objęta patentem nr P.418503 głowica „eVa”, jest unikalną konstrukcją stworzoną z myślą o pracy z najwydajniejszymi maszynami na świecie. Charakteryzuje się najwyższą niezawodnością na rynku, 5- krotnie mniejszą wrażliwością na zabrudzenia i możliwością serwisowania u klienta.

Firma jest pionierem w dostarczaniu na rynek niezwykle wydajnych wycinarek laserowych o mocy 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 20 kW oraz 30 kW. Portfolio EAGLE obejmuje także innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyzacji i oprogramowania. Za konsekwentne dążenie do ustanawiania standardów branżowych i oferowanie produktów najwyższej jakości, firma Eagle zyskała uznanie w postaci wielu branżowych nagród i wyróżnień. Została również dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody Diament Forbesa.

Profil Firmy

Eagle Lasers