Ekologiczne lubrykanty na bazie soi

Reklama
Reklama

Podczas listopadowych targów OILexpo 2013 swoją polską premierę miały profesjonalne lubrykaty UltraLube. Te amerykańskie produkty cechują doskonałe parametry i ekologiczność – powstają bowiem na bazie roślinnej.

UltraLube to marka profesjonalnych smarów, olejów i penetrantów. Produkty te są oparte na bazie roślinnej, wytwarzane z biomasy, a więc ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu są ekologiczne, bezpieczne dla środowiska naturalnego i ulegają całkowitej biodegradacji. Dla ludzi są niedrażniące, niealergizujące i nietoksyczne, a ich zapach jest delikatny. Do oczyszczenia skóry z UltraLube wystarczy ciepła woda z delikatnym detergentem, co doceniają szczególnie pracownicy warsztatów mający przykre doświadczenia związane
z używaniem ropopchodnych smarów.

Wysokooleinowy olej na bazie roślin używany w UltraLube, ma czterokrotnie lepsze cechy smarne od konwencjonalnej ropy naftowej, co wpływa na ograniczenie wytwarzania ciepła i zmniejszenie zużycia energi.  Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki roślinne są spolaryzowane, co oznacza że przylegają do powierzchni metali a nawet tworzyw sztucznych, podczas gdy środki ropopochodne poprostu "spływaja" z powierzchni. Dzięki temu produkty UltraLube są odporne na wymywanie wodą. Posiadają również wyższe temperatury zapłonu, świetne właściwości penetrujące oraz wygłuszające. Dobrze zachowują się na tworzywach sztucznych i gumie i mogą być stosowane tam gdzie  środki ropopochodne działaja destrukcyjnie.
Doskonale zastępują produkty silikonowe, doskonale zabezpieczając uszczelki gumowe.

UltraLube jest z powodzeniem wykorzystywany w przemyśle motoryzacyjnym, morskim, spożywczym, rolniczym czy kolejowym. Ma również szereg zastosowań w gospodarstwach domowych, warsztatach oraz wielu branżach wymagających profesjonalnej jakości smarów, olejów i środków penetrujących.

UltraLube to marka firmy Plews&Edelman, która została założona w 1909 r. w USA, a od przeszło 40 lat rozwija technologie oraz sprzedaż produktów smarnych najwyższej jakości.
Na polskim rynku wyłącznym dystrybutorem produktów UltraLube jest UltraLube sp. z o.o. z siedzibą w Wyszkowie.

www.ultralube.com.pl

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama