Ekonomiczna 3-osiowa obróbka dużych elementów

Ekonomiczna 3-osiowa obróbka dużych elementów DMG Mori

Dzięki przesuwom w osi X do 1100 mm nowa frezarka M2 firmy DMG Mori wyznacza standardy w klasie podstawowej kompaktowych pionowych centrów obróbczych.

Po sukcesie frezarki M1 (jako modelu podstawowego w zakresie obróbki pionowej) DMG Mori prezentuje nową frezarkę M2 jako konsekwentne rozwinięcie tego segmentu obrabiarek. Podobnie jak jej mniejszy siostrzany model, 3-osiowa frezarka również posłuży jako ekonomiczny dodatek do parku maszynowego. M2 idealnie nadaje się do obróbki w szczytowych okresach produkcji. Powierzchnia mocowania wynosi 1400 x 600 mm, a drogi przesuwu wynoszą 1100 x 550 x 510 mm, dzięki czemu w tym segmencie wystarczy teraz przestrzeni także dla większych elementów

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.

Monolityczna konstrukcja łoża obrabiarki nadaje M2 wysoką sztywność i optymalne właściwości tłumiące. Użytkownicy zyskują również na dużej kompensacji cieplnej centrum obróbczego i jego komponentów o wysokiej jakości. Do portfolio wyposażenia należą wydajne wrzeciona osiągające 10 000 obr./min-1 lub 12 000 obr./min-1 oraz szybki 24-pozycyjny magazyn narzędzi. M2 umożliwia zatem dynamiczną i stabilną obróbkę, a także zapewnia bardzo dobrą jakość powierzchni i długą żywotność narzędzia.

Przyszłościowe wyposażenie dla cyfrowej hali produkcyjnej

Nowoczesny system sterowania Siemens (Sinumerik ONE) i obszerne wyposażenie przeznaczone do cyfrowej produkcji uzupełniają frezarkę M2. Model wyposażony jest w IoTconnector, co zapewnia łączność na terenie hali produkcyjnej klienta. Za jego pośrednictwem użytkownicy mają dostęp do wielu różnych produktów programowych i rozwiązań cyfrowych DMG Mori. Dotyczy to m.in NETservice, kamery serwisowej i portalu klienta my DMG Mori.

Podobnie jak w przypadku modelu siostrzanego, DMG Mori będzie również oferować M2 w ramach modelu abonamentowego PAYZR w wariantach wyposażenia COMPLETE, PLUS i PRO. Pionowe centrum obróbcze można elastycznie skonfigurować do różnych wymagań produkcyjnych.

Źródło: DMG Mori

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę