Ekonomiczna obróbka strumieniowo-ścierna odlewów masowych

Agtos
Reklama
Reklama

Obróbka powierzchni odlewów ma decydujący wpływ na jakość produktów końcowych. W czerwcu na targach GIFA w Düsseldorfie firma Agtos zaprezentowała oczyszczarkę strumieniową z taśmą gąsienicową do oczyszczania i obróbki powierzchni produktów masowych. 

Specjalne właściwości zapewniają użytkownikowi decydujące korzyści. I tak taśmy gąsienicowe są zaprojektowane w taki sposób, aby były szczególnie odporne na zużycie. Interwały wymiany znacznie się wydłużają. Wentylacja komory obróbki strumieniowej jest zaprojektowana tak, aby elementy obrabiane pozostawiały ją bez pyłu zaraz po obróbce. W ten sposób można skrócić czas cyklu, ponieważ unika się dłuższego wylotu powietrza po procesie obróbki strumieniowej. Ponadto system ma stosunkowo małe otwory w komorze obróbki strumieniowej. Zapobiega to zakleszczaniu się elementów obrabianych. Pozwala to uniknąć uszkodzeń i zapewnia jakość.

Reklama

Ponadto systemy zostaną wyposażone w mocne i łatwe w utrzymaniu wysokowydajne turbiny Agtos. Także niezawodna technologia filtrowania jest popularną zaletą dzięki konstrukcji łatwej w utrzymaniu. Zespół wystawowy chętnie pokaże te szczegóły bezpośrednio na eksponacie.

Przebieg procesu
Elementy obrabiane są doprowadzane do systemu obróbki strumieniowej za pomocą urządzenia podającego. Stalowa taśma gąsienica tworzy wgłębienie i miesza je. Po zamknięciu maszyny rozpoczyna się proces obróbki strumieniowo-ściernej. Wysokowydajne turbiny zainstalowane w górnej części komory obróbki strumieniowej wyrzucają ścierniwo na części, tak że są one uwalniane z piasku formierskiego i poddawane obróbce strumieniowo-ściernej. Przez zmianę ruchu taśmy w biegu do przodu, elementy obrabiane docierają z komory z powrotem do pojemników siatkowych lub na taśmę wyładowczą. Po procesie obróbki strumieniowej następuje powlekanie lub wysyłka elementów obrabianych.

Reklama

Źródło: Agtos

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama