Elementy pozycjonujące GN 355.2

Elementy pozycjonujące GN 355.2 firmy Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Kilka lat temu Elesa+Ganter wprowadziła do oferty elementy pozycjonujące GN 355. Umożliwiają one dokładne pozycjonowanie i  zablokowanie położenia elementu w żądanej pozycji. Teraz do oferty dodano nową, ulepszoną wersję elementów pozycjonujących o oznaczeniu GN 355.2, której głównym atutem jest połączenie gwintowanego korpusu i podkładki sferycznej w jeden element.

Elementy pozycjonujące GN 355 cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientów, jednak część z nich zwróciła uwagę na fakt, że podczas montażu gwintowanego korpusu może dojść do upuszczenia i zgubienia podkładki sferycznej. Wynika to z faktu że podkładka sferyczna dostarczana jest oddzielnie i dopiero po jej ustawieniu i nałożeniu cylindrycznego korpusu gwintowanego, całość zostaje skręcona śrubą za pomocą klucza imbusowego.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Przykład zastosowania elementów GN 355/GN 355.2
Elementy pozycjonujące GN 355.2 – wykonanie ze stali nierdzewnej

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Elesa+Ganter postanowiła zmodyfikować model GN 355 i wprowadzić na rynek jego nową wersję GN 355.2. Podstawową zmianą konstrukcyjną jest połączenie cylindrycznego korpusu gwintowanego wraz podkładką sferyczną w jeden nierozłączny element. Dzięki temu podczas montażu nie ma możliwości upuszczenia lub zgubienia podkładki sferycznej (rysunki poniżej).

Budowa elementu pozycjonującego GN 355 firmy Elesa+Ganter
Budowa elementu pozycjonującego GN 355 firmy Elesa+Ganter
Budowa elementu pozycjonującego GN 355,2 firmy Elesa+Ganter
Budowa elementu pozycjonującego GN 355.2 firmy Elesa+Ganter

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest ułatwienie montażu elementów pozycjonujących GN 355.2 w pozycji poziomej lub „do góry nogami”. Do regulacji położenia tak samo jak w przypadku GN 355 służy specjalne narzędzie GN 355.1.

Narzędzie regulacyjne GN 355.1 i zasada procesu regulacji
Narzędzie regulacyjne GN 355.1 i zasada procesu regulacji.

Wszystkie komponenty w nowej serii elementów pozycjonujących GN 355.2 zostały wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu mogą być zastosowane zarówno w aplikacjach standardowych budowy maszyn w hali, jak i w środowiskach zagrożonych korozją.

Element pozycjonujący GN 355.2 to idealne rozwiązanie do wszelkiego typu maszyn i urządzeń, gdzie istotną kwestią jest uzyskanie odpowiedniego stopnia względnego położenia współpracujących części, jak również do aplikacji, gdzie dostęp do miejsc montażu jest utrudniony.

Przykłady aplikacji to urządzenia montażowe, szczególnie dla mniejszych elementów jak elementy elektroniki, aparatury medycznej. Mogą być to również takie urządzenia jak głowice etykietujące lub drukujące.

Dodając do oferty nowe elementy pozycjonujące pozostawiliśmy naszym klientom wybór między rozwiązaniem standardowym GN 355 – tańszym, wykonanym w stali węglowej oksydowanej na czarno lub nierdzewnej lub bardziej zaawansowanym GN 355.2, nierdzewnym,  nieco droższym, ale szybszym i prostszym w montażu.

Więcej informacji na stronach katalogowych przedstawionych elementów: elementy pozycjonujące GN 355.2elementy pozycjonujące GN 355

Źródło: materiały prasowe firmy Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę