EMAG na targach AMB

EMAG
Reklama
Reklama

Podczas wrześniowych Targów Obróbki Metalu AMB w Stuttgarcie firma EMAG zaprezentuje, obok całej gamy swoich rozwiązań, dwie nowe standardowe, modułowe obrabiarki.

Obrabiarki modułowe zostały zoptymalizowane do maksymalnej wydajności, przez w pełni automatyczny system produkcji, wykorzystujący technologię "pick-up", wrzeciono realizujące załadunek i rozładunek przedmiotów oraz ich zintegrowany magazyn i transporter. Ponadto zawierają one głowicę rewolwerową z 12 pozycjami na narzędzia, całkowicie zaprojektowana oraz produkowana przez EMAG i uznana za jedną z najlepszych na rynku. W połączeniu z korpusem z betonu polimerowego Mineralit, powstała ekstremalnie zwarta obrabiarka, które zapewnia najwyższą jakość obróbki i maksymalną wydajność.

Reklama

Kompaktowe, szybkie, precyzyjne
Jeszcze bardziej kompaktowa będzie nowa obrabiarka VL3 DUO. - VL3 DUO wymaga tylko 19 m2 w pełnej konfiguracji - wyjaśnia Andreas Frank, Szef produktu Obrabiarki Modułowe w EMAG. - Jest to wręcz niebywałe dla pionowej tokarki dwuwrzecionowej ze stacją pick-up, szczególnie że oferuje ona jednostkę magazynu na 400 elementów i jest kompletnie zautomatyzowana. Dlatego VL3 DUO jest jedną z najbardziej kompaktowych i wydajnych tokarek dwuwrzecionowych do produkcji elementów uchwytowych.

Z zakresem toczenia przedmiotów o średnicy do 150 mm, VL3 DUO jest idealna w produkcji komponentów przekładni. Elementy przekładni, takie jak koła zębate, muszą być produkowane w bardzo dużych ilościach. To tutaj korzyści z VL3 DUO są największe, zwłaszcza przy krótkich czasach od wióra do wióra, np. ok. 5 sekund (zależnie od geometrii obrabianego przedmiotu). Zmniejsza ona czasy jałowe do minimum i zapewnia maksymalną wydajność. Nowa obrabiarka dwuwrzecionowa imponuje także swoimi możliwościami obróbki. Oferuje ona dwa wrzeciona o mocy 18 kW i z momentem obrotowym do 142 Nm. Ofertę uzupełniają opcje - narzędzia napędzane w rewolwerze i stacja pomiarowa umieszczoną poza strefą obróbki. Niezwykle sztywna konstrukcja obrabiarki z obiegowymi prowadnicami rolkowymi wielkości 45 we wszystkich osiach i korpus z mineralitu, o wysokim współczynniku tłumienia drgań, zapewniają optymalną bazę uzyskania najlepszych powierzchni i minimalnego zużycia narzędzi.

Reklama

Modułowe rozwiązanie w obróbce kół zębatych
VL3 DUO należy do platformy Rozwiązania Modułowe, która wyróżnia budową modułowa. Taka konstrukcja sprawia, że prosta jest konfiguracja złożonych systemów produkcyjnych. VL3 DUO łatwo zintegrować, jak pokazano na przykładzie obróbki przekładni. Proces obróbki na miękko koła zębatego obejmuje 4 operacje: toczenie OP10 oraz OP20, frezowanie obwiedniowe OP30 oraz fazowanie i gratowanie OP40.

- VL3 DUO wykorzystujemy oczywiście w pierwszych dwóch operacjach, OP10 i OP20, bo jest ona idealna do nich - wyjaśnia Andreas Frank. Pozostałe operacje mogą być wykonywane na obrabiarkach do nacinania zębów, gratowania i szlifowania na twardo - wszystkie są również ofercie EMAG. Możliwość i łatwość konfiguracji linii produkcyjnych z tych obrabiarek jest tylko jedną z wielu korzyści oferowanych przez ten typ maszyn.

Obróbka elementów przekładni na twardo w pozycji pionowej
Podczas gdy VL3 DUO zapewnia maksymalną wydajność obróbki na miękko półfabrykatów przekładni, to nowa VLC 200 GT gwarantuje zmniejszenie kosztów obróbki na twardo planetarnych kół zębatych.

VLC200 GT pozwala na stosowanie różnych technologii obróbki na twardo w jednej obrabiarce, jak toczenia i szlifowanie. Elastyczność była priorytetem dla VLC200 GT, przez co strefa obróbki została idealnie dostosowana do każdego obrabianego elementu. Użytkownik może mieć pewność, że najlepsza technologia będzie zawsze dostępna, czy to przez obracający się rewolwer, czy przez nieruchomy blok z oprawkami do toczenia na twardo lub przez wrzeciona szlifierskie do obróbki zewnętrznej i wewnętrznej. To znaczy, że procesy są zoptymalizowane: na przykład, otwór w kole zębatym jest wykańczany szlifowaniem tarczą CBN, natomiast powierzchnie czołowe są toczone na twardo. W obu przypadkach zagwarantowane są optymalne chropowatości powierzchni i najbardziej korzystne czasy cyklu. Jakość obróbki jest monitorowana przez czujnik pomiarowy, znajdujący się między strefą obróbki i stacją załadunku. Podsumowując, VLC200 GT przynosi nie tylko zmniejszenie kosztów na wszystkich poziomach, ale również optymalne wyniki obróbki- to sytuacja bardzo korzystna dla użytkownika.

Źródło: AMB

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama