Eplan z trzema nowymi oddziałami: w Japonii, RPA i Turcji

EPLAN

Firma Eplan, będąca znanym dostawcą rozwiązań inżynieryjnych zatrudniającym obecnie ponad 700 pracowników, wzmacnia swoją pozycję rynkową na 30-lecie działalności: nowe oddziały pojawiły się już w Japonii i RPA. Klienci z Turcji również zyskają w najbliższym czasie możliwość bezpośredniej konsultacji ze specjalistami CAE. Dotychczas klienci z tych trzech krajów uzyskiwali wsparcie techniczne poprzez partnerów kooperacyjnych. "Nasi klienci, w większości prowadzący działalność międzynarodową, zyskują na naszej obecności na rynku globalnym i jednakowemu, wysokiemu poziomowi jakości usług", wyjaśnia Haluk Menderes (fot.), dyrektor zarządzający Eplan Software & Service.

Firma Eplan kontynuuje międzynarodową ekspansję: Japonia, RPA i Turcja to kolejne kraje otwierające lokalne oddziały sprzedaży oprogramowania inżynieryjnego.

Na początku bieżącego roku powstała nowa firma Eplan Software & Services K.K. z siedzibą w Tokio, na czele której stanęli dyrektor zarządzający Shinya Nito i międzynarodowy dyrektor sprzedaży Dr Carsten Metelmann. Wzmocniło to współpracę lokalną z siostrzaną firmą Rittal, aktywną na japońskim rynku od ponad 25 lat, zajmującą się dostarczaniem rozwiązań systemowych z zakresu inżynierii szaf sterowniczych.

Japonia jest jednym z największych na świecie rynków dla oprogramowania i produkcji przemysłowej. Eplan zamierza bardziej intensywnie uczestniczyć w dynamicznym rozwoju inżynierii opartej na oprogramowaniu, a równocześnie korzystać ze swoich doświadczeń w zakresie globalizacji. W ciągu ostatniego roku firma Mitsubishi Electric zaakceptowała wejście Eplan do programu partnerskiego eF@ctory Alliance.

Na początku czerwca powstał nowy oddział Eplan Software & Services (Pty) Ltd. w RPA, kierowany przez dyrektora zarządzającego Johana Reyneke. Jego biura zlokalizowano w Edenvale niedaleko Johannesburga, w sąsiedztwie siedziby firmy Rittal. Z tego miejsca będzie prowadzony marketing Platformy Eplan wraz z jej zintegrowanymi systemami do inżynierii elektrycznej, płynów i szaf sterowniczych oraz projektowania wiązek przewodów. Stopniowo rozwijane będą usługi z zakresu doradztwa i szkoleń oraz planuje się powiększenie działu sprzedaży.

Do momentu utworzenia nowego oddziału, Eplan przez ostatnie 10 lat był reprezentowany na terenie RPA przez partnera kooperacyjnego, stale powiększając swój sukces komercyjny. Ogromny potencjał oferuje tu przede wszystkim sektor motoryzacyjny.

Kolejny oddział jest organizowany w Turcji: na początku lipca 2014, Eplan Yazılım ve Yazılım Hizmetleri A.S. ma rozpocząć działalność w Stambule. Pod kierownictwem dyrektora zarządzającego Özgüra Emekli, zespół sprzedaży będzie zapewniał bezpośrednią i kompleksową obsługę klientów z sektorów konstrukcji maszyn i budowy obiektów przemysłowych, aż po przemysł motoryzacyjny.

Turcja oferuje duży potencjał wzrostu ze względu na zróżnicowaną strukturę korporacyjną. Firma przewiduje tu ogromny potencjał rozwoju, nie tylko na klasycznych rynkach budowy maszyn i zakładów przemysłowych oraz motoryzacyjnym, ale również w przemyśle ciężkim i inżynierii szaf sterowniczych.

Eplan stawia sobie ambitne cele: bezpośredni dostęp do rynków rosnących jest kluczowy do zapewnienia dwucyfrowego wzrostu sprzedaży na rynku globalnym. "Jako producent rozwiązań inżynieryjnych, możemy oferować nowe produkty wraz z szeroką gamą usług sprawniej i szybciej", wyjaśnia Haluk Menderes, dyrektor zarządzający Eplan Software & Service. Nie jest to jedyna możliwość: "Nasi klienci, w większości prowadzący działalność międzynarodową, zyskują na naszej obecności na rynku globalnym i jednakowemu, wysokiemu poziomowi jakości usług." Zapewnia to, że otrzymają oni optymalne wsparcie, zarówno w zakresie doradztwa, jak też implementacji i uruchamiania rozwiązań inżynieryjnych - również ponad granicami państwowymi. Wraz z firmą Rittal rozwijana jest strategia "Rittal - The System" na rynku międzynarodowym. Ponadto, globalna współpraca z czołowymi dostawcami, takimi jak Phoenix Contact czy Festo również jest promowana w tych krajach.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę