European Rover Challenge

NIK_3479_m
Reklama
Reklama

European Rover Challenge to największe w Europie wydarzenie robotyczno-kosmiczne skierowane do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz szerokiej publiczności. Realizowany od 2014 r. projekt naukowo-techniczny promujący robotykę mobilną oraz kształcący kadry do przemysłu wysokich technologii składa się z trzech przebiegających równolegle części: uniwersyteckich zawodów robotów marsjańskich i pokazów profesjonalnych konstrukcji, konferencji mentoringowo-biznesowej oraz pokazów naukowo-technologicznych. 

Trwające trzy dni ERC przyciąga na miejscu średnio 35-40 tysięcy widzów oraz około 70 tysięcy obserwatorów prowadzonej na żywo transmisji online. Prestiż wydarzenia podkreśla fakt wpisania European Rover Challenge do Krajowego Programu Kosmicznego.

Reklama

Zawody robotów marsjańskich

Głównym elementem wydarzenia są międzynarodowe zawody robotów marsjańskich, w których młodzi inżynierowie z najlepszych uczelni z całego świata rywalizują w konkurencjach analogicznych do zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa. Z każdą edycją ERC cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2018 r. do udziału w zawodach zgłosiło się aż 65 drużyn z 20 krajów z całego świata. European Rover Challenge skierowane jest nie tylko do studentów. Równolegle z zawodami odbywają się profesjonalne pokazy ERC Pro umożliwiające start-upom, firmom, grupom badawczym i osobom pracującym w dziedzinie robotyki kosmicznej prezentację zaawansowanych technologicznie konstrukcji i rozwiązań.

Reklama

Pokazy Naukowo-Technologiczne

Zawodom towarzyszy specjalna strefa pokazów dedykowanych szerokiej publiczności. Ich celem jest pobudzanie zainteresowania i popularyzacja wiedzy na temat sektora wysokich technologii, najnowszych badań, eksploracji przestrzeni kosmicznej i korzyściach, jakie niosą one dla ogółu społeczeństwa. W tym roku pieczę nad organizacją strefy Pokazów Naukowo-Technologicznych sprawuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja Mentoringowo-Biznesowa

European Rover Challenge jest doskonałą okazją do prezentacji swojej firmy, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz indywidualnych spotkań z przedstawicielami polskich i zagranicznych firm będących partnerami wydarzenia. Przedstawiciele biznesu, korzystając z rozbudowanej, otwartej formuły wydarzenia, mają szansę nawiązać współpracę ze specjalistami z innych firm sektora kosmicznego, a także uczelniami oraz instytucjami działającymi w branży wysokich technologii. Bezpośredni kontakt ze środowiskiem może stać się także inspiracją do rozpoczęcia nowych, wspólnych projektów oraz przeprowadzenia spotkań rekrutacyjnych z wybranymi drużynami uniwersyteckimi i profesjonalnymi.

European Rover Challenge 2019

5. już edycja międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich odbędzie się 13-15 września 2019 r. na terenie Kampusu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Fundacja Kosmiczna przy współpracy z Mars Society Polska, Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A i Politechniką Świętokrzyską w Kielcach.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama