Eurostat: wzrosła produkcja przemysłowa w Polsce, w strefie euro spadła

Reklama
Reklama

 

Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce zwiększyła się w styczniu br. o 4,4% r/r (po wzroście o 6,2% r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym, Polska odnotowała wzrost o 0,3%.

W całej UE produkcja przemysłowa wzrosła w styczniu o 1,2% r/r i nie zmieniła się w ujęciu miesięcznym.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował wcześniej, że produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyła się w styczniu o 1,7% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 3,1%.

Reklama

Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w styczniu 2015 r. o 0,1% m/m, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W całej UE produkcja w tym ujęciu była stabilna.

Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,2% wzrostu w ujęciu miesięcznym.

W ujęciu rocznym, produkcja przemysłowa wzrosła o 1,2% w strefie euro i o 1,5% w całej UE. Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,1% wzrostu w tym ujęciu.

Reklama

źródło: ISBNews

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama