EXPO-GAS – wyjątkowa okazja do spotkania ekspertów z branży gazowniczej

Targi Kielce
Reklama
Reklama

Merytoryczne rozmowy na najważniejsze tematy branży, 114 firm z Polski, Czech, Francji, Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Ukrainy, które zaprezentowały  najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na powierzchni ponad 2500 metrów kwadratowych oraz niemal 3500 profesjonalnych zwiedzających – tak w skrócie można podsumować VII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, które od 22 do 23 kwietnia odbyły się w Targach Kielce.

Jak podkreślają wystawcy, EXPO-GAS to wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej, do zapoznania się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nawiązania dobrych relacji biznesowych i handlowych. Marek Maćkowiak, zastępca dyrektora handlowego, GAZOMET - To bardzo udana edycja targów EXPO-GAS. Dwudniowa formuła impreza w Kielcach, co dwa lata, ewidentnie się sprawdza. Jest dużo zwiedzających i dla nas-wystawców dużo pracy na stoiskach. Pobyt na EXPO-GAS ma wymiar handlowy i to bardzo cieszy. Powiem szczerze, że udało nam się tu sfinalizować kilka ciekawych rozmów, które przełożą się na realny biznes o wymiarze krajowymi i zagranicznym. Marketingowo i wizerunkowo to także ważne targi. Pokazaliśmy Gazomet, jako firmę, która ma polskie korzenie. Jesteśmy jedynym polskim producentem armatury gazowniczej, który funkcjonuje i się rozwija. To będzie dobry rok dla polskiego gazownictwa. Zaczyna się kolejny etap inwestycji ,które będą realizowane w Polsce. Widać optymizm firm.

Reklama

Co dwa lata wybitna kadra naukowców i praktyków z branży spotyka się w Targach Kielce, aby przez dwa dni dyskutować na ważne dla branży tematy podczas specjalistycznych konferencji i wykładów. Ciekawymi punktami w programie VIII targów Expo-Gas była konferencja „Potencjał rozwojowy polskiego rynku gazu” podczas której poruszone zostały między innymi zagadnienia gazu ziemnego w kontekście OZE, perspektyw dla sektora gazowniczego czy sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. W konferencji wzięło udział 100 osób.

Targi EXPO-GAS wykazują zauważalną i stałą tendencję wzrostową na wszystkich płaszczyznach – z edycji na edycję wzrasta powierzchnia ekspozycyjna, liczba wystawców i zwiedzających. VI edycję EXPO-GAS odwiedziło około 3000 zwiedzających, ofertę handlową na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych przedstawiło około 100 wystawców. W 2007 roku wystawa EXPO-GAS to zaledwie 70 wystawców, ekspozycję odwiedziło 1382 gości – widoczny i dynamiczny rozwój, który targi zanotowały także i w tym roku świadczy nie tylko o potrzebie organizowania tego typu spotkań, ale także o umacniającej się pozycji branży. Liczba zwiedzających to parametr, na który szczególnie zwracają uwagę wystawcy targowi: Ewa Daniszewska, kierownik działu sprzedaży APATOR METRIX - Byliśmy przygotowani na mniejszą frekwencję, ale targi pozytywnie nas zaskoczyły, szczególnie pierwszy targowy dzień. Nie żałujemy, że przyjechaliśmy na kolejną edycję, ponieważ od samego początku jesteśmy w Kielcach obecni. Przyjechaliśmy z nowym wyrobem, z gazomierzem inteligentym, każdy z wystawców ma coś takiego w swej ofercie dlatego uważamy, że jest to przeszłość i nie my także się rozwijamy. Dzięki targom mamy możliwość zaznaczyć swoją obecność na gazowniczym rynku, spotkać konkurencję, współpracujące firmy.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama