"greentelligence" tematem przewodnim targów HANNOVER MESSE 2012

Hannover Messe
Reklama
Reklama

Od 23 do 27 kwietnia przedsiębiorcy zaprezentują w ramach HANNOVER MESSE 2012 aktualne trendy z głównych dziedzin targów to znaczy: automatyki przemysłowej, technologii energetycznych, dostaw i usług dla przemysłu oraz badań i rozwoju.

W tym kontekście po raz pierwszy powstanie formuła ‘IndustrialGreenTec'. Zaprezentuje ona przyszłościowe rozwiązania i już obecnie dostępne produkty z dziedziny technologii środowiska i zrównoważonego rozwoju. W tym celu dla przemysłu zorganizowana będzie międzynarodowa platforma, na której będą prezentowane produkty i procesy służące produkcji przyjaznej środowisku i zrównoważonemu rozwojowi.

Reklama

Industrial Automation odbędzie się również pod hasłem ‘greenintelligence'. Wystawcy pokażą tam m. in. inteligentne i przyjazne środowisku rozwiązania z dziedziny automatyzacji procesu i produkcji. Energooszczędny proces automatyzacji opiera się na inteligentnej technologii IT.

Digital Factory jest ważnym prekursorem łańcucha wydajnego procesu produkcji oraz dostarcza niezbędne rozwiązania dla późniejszego produktu końcowego.

Imprezy Energy i MobiliTec z założenia ukierunkowane są na ‘greentelligence'. Te branże przemysłu bazują w dużej mierze na postępie „zielonych technologii" i zajmują się takimi tematami jak pojazdy elektryczne, sposoby produkcji energii odnawialnej i rozwój wysokich technologii w konwencjonalnym budownictwie elektrowni.

Reklama

Głównymi targami prezentującymi zastosowanie komponentów i materiałów ekologicznych są targi Industrial Supply. Wystawcy branży wysoko innowacyjnego przemysłu dostawczego wiedzą, że ich podstawowym zadaniem jest optymalizacja użycia energii i materiałów podczas procesów produkcyjnych, w celu zwiększenia rentowności i redukcji obciążenia środowiska.

Dla uzupełnienia tematu dostaw dla przemysłu w ramach HANNOVER MESSE wystawcy targów „Coil Technica" prezentują swoje najnowsze zastosowania i materiały do produkcji efektywnych zwoi, silników elektrycznych, generatorów i transformatorów.

Dokładny wgląd w rozwój i późniejsze zastosowanie technologii przyjaznych środowisku i służących zrównoważonemu rozwojowi, materiały i zastosowanie daje impreza Research & Technology. Na światowych targach poświeconych badaniom i postępowi będą prezentowane najnowsze wyniki tych badań dotyczące całego łańcucha tworzenia wartości.

Kraj partnerski HANNOVER MESSE 2012, Chiny rozszerzą temat przewodni ‘greentelligence' i swój udział na HANNOVER MESSE 2012 wesprą własnym tematem centralnym, którym będzie ‘Green + Intelligence'. Zgodnie ze słowami pana Gu Chao, dyrektora generalnego działu targów branżowych w Chińskiej Agencji Promocji Handlu Międzynarodowego (China Council for Promotion of International Trade) chińscy przedsiębiorcy i instytuty badawcze w kwietniu 2012 zaprezentują w Hanowerze innowacyjne projekty z zakresu m.in. zrównoważonej produkcji energii, inteligentnych sieci energetycznych oraz GreenTech.

www.hannovermesse.de

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama