Grundfos otwiera muzeum, prezentujące historię firmy i całego przemysłu

JAC Studios
Reklama
Reklama

W siedzibie firmy Grundfos w Bjerringbro w Danii na początku września otwarte zostało muzeum „Grundfos Museum – The Factory”, w którym prezentowana jest nie tylko 75-letnia już historia firmy, ale również zmiany, jakie w tym czasie zaszły w całym przemyśle.

W „Grundfos Museum – The Factory” można obejrzeć ponad 150 historycznych artefaktów prezentowanych w 14 obszarach tematycznych na 1600 metrach kwadratowych i dwóch piętrach. Zwiedzający będą mogli m.in. zobaczyć, jak na przestrzeni tych 75 lat zmieniały się maszyny i narzędzia wykorzystywane przez firmę Grundfos, co pozwoli zobrazować nie tylko rozwój firmy, ale także ogólną ewolucję przemysłu, technologii, a nawet społeczeństwa.

Reklama

Jak podkreślają pracownicy duńskiej firmy klejnotem wystawy jest tzw. „Karuzela”. To ogromna maszyna z 1972 r., która w tamtych czasach stanowiła punkt zwrotny w wydajności produkcji pomp. Co ciekawe, podczas zwiedzania muzeum maszyna ta będzie mogła być uruchamiania, demonstrując swoje walory.

Innymi ciekawymi eksponatami są m.in. jedne z pierwszych na świecie elektrycznych elementów sterujących, ciężkie narzędzia odlewnicze, roboty i najmniejsze na świecie, wykonane w nanotechnologii, logo firmy Grundfos.

Muzeum znajduje się dokładnie w tym miejscu, w którym założyciel firmy Poul Due Jensen miał swój pierwszy warsztat w 1945 r. W tych samych pomieszczeniach, w których dziś są prezentowane eksponaty, wiele technologii ujrzało po raz pierwszy światło dzienne.

Reklama

Historia zawsze miała i nadal ma wielkie znaczenie dla firmy Grundfos. Nasze zrozumienie siebie i sposób prowadzenia biznesu są silnie powiązane z naszymi wartościami i samorozumieniem jako pionierów, którzy mają odwagę, potrafią i chcą robić nowe rzeczy. Wszystko to jest pięknie zilustrowane nowym muzeum – mówi Poul Due Jensen, wiceprezes grupy, CSO Grundfos.

Muzeum jest skierowane przede wszystkim do pracowników i klientów firmy Grundfos i obecnie będzie otwarte dla zwiedzających w pierwszy weekend każdego miesiąca.

Źródło: Grundfos

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama