Grupa MOL planuje duże inwestycje

Grupa MOL
Reklama
Reklama

Grupa MOL zamierza zostać wiodącą grupą chemiczną w Europie Środkowo-Wschodniej, przeznaczając 4,5 mld USD do roku 2030 na inwestycje w sektor petrochemiczny. Planowane inwestycje w poliole pozwolą przekształcić Grupę w jedynego zintegrowanego producenta polioli w tej części Europy. Oczekiwany rozwój petrochemiczny pozwoli także umocnić pozycję Grupy MOL na polskim rynku.

Grupa MOL po raz kolejny uczestniczy w targach Plastpol w Kielcach, jednym
z największych wydarzeń sektora petrochemicznego w Europie Środkowo-Wschodniej, które przyciąga setki wystawców z Polski i zagranicy. Przedstawiciele Grupy MOL zaplanowali spotkania z ponad 100 obecnymi
i przyszłymi klientami. Już pierwszego dnia targów stoisko firmy zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez odwiedzających. Podczas tegorocznej XXI edycji targów miało miejsce specjalne wydarzenie, podczas którego Grupa zaprezentowała swoją strategię do roku 2030 w sektorze petrochemicznym.

Reklama

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, odbywające się w Kielcach, to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Uważane za jedno z największych spotkań branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciąga co roku około 18,500 uczestników z ponad 30 krajów. W trakcie targów, Grupa MOL zaprezentowała szerokie portfolio rozwiązań petrochemicznych, będących wynikiem prawie pięćdziesięciu lat doświadczenia w branży na Węgrzech i w Słowacji.

Grupa MOL zamierza zostać wiodącą firmą chemiczną w Europie Środkowo-Wschodniej. Aby osiągnąć ten cel, planuje zainwestować 4,5 mld USD w sektor petrochemiczny do 2030 r., koncentrując się w ciągu najbliższych 5 lat głównie na rozszerzeniu propylenowego łańcucha wartości. Głównym kierunkiem będą inwestycje w poliole oparte na tlenku propylenu, które służą jako surowiec do pianki poliuretanowej, szeroko stosowanej w przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym, opakowaniowym i meblowym. Ta strategiczna transformacja pozwoli Grupie MOL stać się jedynym zintegrowanym producentem polioli w Europie Środkowej, a także zbudować podstawy do przyszłej produkcji półproduktów i specjalistycznych produktów petrochemicznych.

Reklama

W sektorze petrochemicznym realizujemy bardzo ambitną strategię wzrostu, w związku z czym Polska jest dla nas istotnym i naturalnym kierunkiem. Obecnie, już około 10% naszej sprzedaży trafia na ten rynek. Co ciekawe, w Europie Środkowej istnieje znaczący niedobór podaży polioli, a dzięki inwestycjom, w ciągu następnych 5 lat pogłębimy korzyści wynikające z naszej ugruntowanej pozycji w Polsce i innych krajach regionu – powiedziała Krisztina Petrényiné Szabó, dyrektor działu Rozwoju Działalności Petrochemicznej w MOL Group.

Źródło: Grupa MOL

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama