Grupa Watson-Marlow Pumps przejmuje Bio Pure Technology Limited

Grupa Watson-Marlow Pumps
Reklama
Reklama

Grupa Watson-Marlow Pumps poinformowała o przejęciu firmy Bio Pure Technology Limited (Bio Pure), specjalizującej się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych, jednorazowych systemów węży łączących dla klientów z branży biofarmaceutycznej. Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem firmy macierzystej Grupy Watson-Marlow - Spirax-Sarco Engineering plc. Jej wartość wyniosła 8,5 mln funtów.   

Rozwiązania Bio Pure stanowią naturalne przedłużenie linii pomp perystaltycznych produkcji Watson-Marlow i uzupełniają ofertę spółki dla sektora biofarmaceutycznego. Produkty Bio Pure dołączą do rodziny, która składa się z pomp i węży Watson-Marlow, systemów napełniania Flexicon, pomp OEM Alitea, pomp procesowych MasoSine i pomp przewodowych Bredel.

Grupa Watson-Marlow oraz firma Bio Pure już wcześniej miały dobre relacje handlowe, promując pompy Watson-Marlow, węże i złącza BioPure wśród wspólnych klientów, którzy używali sprzętu ze zintegrowanymi produktami obu firm. Połączenie oferty Bio Pure i Grupy Watson-Marlow zapewni efekt synergii i pozwoli lepiej spełniać potrzeby szybko rosnącego rynku jednorazowych produktów biofarmaceutycznych. Transakcja ma na celu również wzmocnienie obecności Grupy Watson-Marlow w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej. W szczególności produkty Bio Pure uzupełniają istniejącą ofertę perystaltycznych systemów napełniania i jednorazowych węży Flexicon, spełniając wymagania klientów w zakresie dozowania bez zanieczyszczeń i oferując większą sterylność w zastosowaniach krytycznych.

- Strategiczne przejęcie Bio Pure poszerza naszą ofertę i wzmacnia pozycję firmy. Dzięki temu możemy zapewnić bardziej kompleksowe usługi klientom, którzy wymagają sterylności na całej linii przepływu płynu. Liczymy, że dzięki tej transakcji nasz wzrost na rynku biofarmaceutycznym zostanie znacznie przyspieszony - powiedział Jay Whalen, prezes Watson-Marlow Pumps Group.

Grupa Watson-Marlow Pumps obecna jest w Polsce od końca 2012 r. Swoje produkty kieruje do podmiotów z różnych sektorów takich jak: przemysł wydobywczy, spożywczy czy wodno-kanalizacyjny. Wśród polskich klientów znajdują się między innymi zakłady chemiczne i huty.

Reklama

Grupa Watson-Marlow Pumps jest światowym liderem wśród producentów pomp wyporowych. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Grupa Watson-Marlow Pumps rozwinęła się dzięki wyselekcjonowanym przejęciom i strategicznym inwestycjom w innowacyjne technologie. Fundamentem rynkowej pozycji jest doświadczenie i najnowocześniejsza technologia pomp perystaltycznych i sinusoidalnych o niskich wymaganiach w zakresie konserwacji, które stanowią najszybciej rosnący segment rynku pomp wyporowych. Na Grupę Watson-Marlow składa się obecnie sześć odrębnych marek, uzupełniających gamę oferowanych produktów. W skład Grupy wchodzą:

  • Watson-Marlow Pumps –pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania
  • Watson-Marlow Tubing – precyzyjne węże
  • Bredel Hose Pumps – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości
  • Alitea – rozwiązania perystaltyczne dla klientów OEM
  • Flexicon Liquid Filling – systemy aseptycznego napełniania i zamykania płynów
  • MasoSine Process Pumps – pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie
Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama