Gwintowniki serii GAL

Fanar
Reklama
Reklama

Dostępne w ofercie firmy Fanar gwintowniki serii GAL przeznaczone są do gwintowania na maszynach konwencjonalnych i CNC. Odpowiednio dobrana geometria i mikrogeometria pozwala na obróbkę aluminium odlewniczego >12% Si. 

Narzędzia te produkowane są ze stali HSSE-PM otrzymywanej w technologii metalurgii proszków, charakteryzującej się jednorodną strukturą, sprzyjającą wysokiej odporności na ścieranie. Przed zużyciem narzędzia chroni powłoka TC z dodatkiem krzemu, która otrzymywana jest w najnowszej dostępnej technologii HiPIMS. Proces ten zapobiega pękaniu nanoszonych powłok oraz gwarantuje ich zwartą budowę. Dostępne są warianty z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa. Zwiększa ono znacząco trwałość, oraz sprawnie wypłukuje wióry pozwalając na bardzo wysokie prędkości gwintowania.

Reklama

Źródło: Fanar

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama