Hexagon na ITM 2024: Rozwiązania Hexagon dla produkcji i pomiarów

Hexagon na ITM 2024: Rozwiązania Hexagon dla produkcji Hexagon

Podczas targów ITM Industry Europe Hexagon zaprezentuje portfolio rozwiązań dla producentów w zakresie produkcji i metrologii. Nowe rozwiązania, wykorzystując moc danych i nowoczesnych technologii, otwierają przed producentami nowe możliwości. 

AS1-XL to skaner 3D o konstrukcji modułowej przeznaczony do kontroli dużych powierzchni z użyciem trackerów laserowych i przenośnych ramion pomiarowych. Wykorzystuje tę samą innowacyjną technologię SHINE, co sztandarowy skaner Absolute Scanner AS1. Dzięki temu może pozyskiwać pozbawione zakłóceń dane 3D nawet w przypadku najbardziej wymagających powierzchni.

TubeInspect jest wszechstronną celą pomiarową typu all-in-one, specjalnie opracowaną w celu efektywnej kontroli giętych rur i wyrobów z drutu. Wspomagany przez wysokiej jakości kamery przeprowadza szybką kontrolę rur, bez zmniejszania jakości danych i dokładności.

TIGO SF to kompaktowa, wytrzymała i ergonomiczna współrzędnościowa maszyna pomiarowa do pracy na hali produkcyjnej. Idealnie się nadaje do przeprowadzania pomiarów blisko linii produkcyjnej i z zastosowaniem komórki pomiarowej, nawet w miejscach trudno dostępnych.

Absolute Arm Hexagon to przenośne ramię pomiarowe, które wykonuje pomiary niezależnie od miejsca – od laboratorium jakości po halę produkcyjną, od stołu projektowego po obrabiarkę, od klimatyzowanych pomieszczeń po wilgotne i zapylone hale produkcyjne.

Hexagon na ITM 2024: Rozwiązania Hexagon dla produkcji i pomiarów zdjęcie w treści artykułu

Smart Scan VR800 to pierwszy w branży optyczny skaner 3D firmy Hexagon z funkcją zoomu, który zapewnia niezrównaną elastyczność podczas kontroli złożonych części. Pozwala dostosować rozdzielczość inspekcji i objętość pomiaru bez mechanicznych zmian w systemie.

Oprogramowanie dla produkcji 

EDGECAM (kompleksowe oprogramowanie CAM) zapewnia szybką, dokładną i efektywną obróbkę CNC. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak High-Speed Machining, i wsparciu maszyn wszystkich producentów sprosta każdemu zleceniu produkcyjnemu.

VISI to potężne narzędzie do projektowania i obróbki form oraz tłoczników. Obsługuje wszystkie elementy procesu produkcji, od analizy modelu i symulacji wtrysku tworzywa, do podziału na matrycę i rdzeń, produkcji elektrod i budowy kompletnej formy.

RADAN, dedykowany dla branży obróbki blach, zapewnia precyzyjne i efektywne operacje na maszynach do cięcia i gięcia. Umożliwia zwiększenie wydajności, redukcję odpadów i optymalizację kosztów produkcji.

Korzyści z rozwiązań Hexagon:

  • zwiększenie wydajności i precyzji obróbki,
  • skrócenie czasu cyklu produkcyjnego,
  • redukcja odpadów materiałowych,
  • zoptymalizowanie kosztów produkcji.

>>Zapraszamy na targi ITM – Hala 3A Stoisko 66<<

Hexagon Metrology Sp. z o.o.
ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków
e-mail: info.pl.mi@hexagon.com
www.hexagon.com

Artykuł sponsorowany

Hexagon Metrology Sp. z o.o.

Hexagon Metrology Sp. z o.o.

Hexagon Metrology oferuje szeroki zakres produktów oraz usług dla wszystkich zastosowań metrologii przemysłowej w sektorach takich jak samochodowy, kosmiczny, energetyczny oraz medyczny. Dostarcza klientom informacje przydatne w działaniu, również informacje o pełnym cyklu produkcyjnym produktu - od rozwoju i projektu przez produkcję, montaż aż po kontrolę ostateczną. Mając ponad 20 zakładów produkcyjnych oraz 70 ośrodków precyzji, w których dokonuje się serwisowania, jak również demonstracji urządzeń, a także sieć ponad 100 partnerów dystrybucyjnych na pięciu kontynentach, firma ta umożliwia naszym klientom pełną kontrolę swoich procesów produkcyjnych, tym samym poprawiając jakość produktów oraz zwiększając wydajność w fabrykach produkcyjnych na całym świecie.

Hexagon Metrology stanowi część Hexagon (Na giełdzie skandynawskiej: HEXA B; www.hexagon.com). Hexagon jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii projektowych, pomiarowych oraz wizualizacyjnych, umożliwiającym swoim klientom projektowanie, mierzenie i pozycjonowanie obiektów, a także obróbkę oraz uaktualnianie danych.

Profil Firmy

Hexagon Metrology Sp. z o.o.