Innowacyjne maszyny i zintegrowane rozwiązania systemowe dla cyfrowych fabryk

Raven Media
Reklama
Reklama

Na zakończonych niedawno targach EMO 2017 w Hanowerze, DMG Mori zaprezentował się jako wiodący partner w dziedzinie cięcia metalu oraz technologii cyfryzacji. Na ogromnym stoisku o powierzchni 10 tys. m kw. niemiecko-japoński koncern przedstawił m.in. osiem światowych premier oraz fabrykę cyfrową.

DMG Mori oferuje kompletne, dostosowane rozwiązania technologiczne przeznaczone dla branży lotniczej i kosmicznej, samochodowej, produkcji matryc i form oraz dla sektora medycznego.

Reklama

Światowe premiery

Wśród premierowych produktów znalazły się m.in. centrum tokarskie CTX 2500|700, stanowiące przedsmak piątej generacji dobrze przyjętych maszyn tej serii, a także nowa tokarka-frezarka NTX 2500. Europejska seria uniwersalnych centrów tokarskich wzbogaciła się o model CLX 550. Trzecia generacja maszyn CTV 250 stanowi zaś dopełnienie oferty centrów pionowych. W dziedzinie wielowrzecionowych centrów automatycznych zaprezentowano wieloobrotowe automaty tokarskie MULTISPRINT 25 oraz MULTISPRINT 36. Jeśli chodzi o obróbkę skrawaniem, DMG Mori pozszerzyła swoje portfolio o dwie duże maszyny suwnicowe DMU 200 Gantry oraz DMU 340 Gantry, a także drugą generację poziomego centrum obróbkowego NHX 6300.

Powiązane firmy

Reklama

Fabryka cyfrowa

Głównym hasłem na stoisku firmy podczas tegorocznej wystawy EMO była "Ścieżka ku cyfryzacji", którą DMG Mori obecnie podąża. Ważnym elementem na tej drodze jest system Celos, za pośrednictwem którego można w pełni zintegrować oraz kontrolować różnego rodzaju maszyny w obrębie jednego systemu produkcyjnego.

- Szerokie portfolio modułów do cyfryzacji opartych na źródłach danych w ramach projektu „Ścieżka ku cyfryzacji” – obejmuje m.in. rozwiązania do planowania produkcji i zarządzania osprzętem. Nasze systemy opracowaliśmy z myślą o współdziałaniu i komplementarności. Dzięki możliwości łączenia rozwiązań w ramach fabryki cyfrowej Celos możliwe jest stopniowe, a co ważniejsze realne wejście MSP na rynek cyfrowego przemysłu - mówi dyrektor zarządzający DMG Mori Software Solutions, dr Holger Rudzio.

Celos upraszcza i przyspiesza proces od pomysłu do gotowego produktu. Jego aplikacje umożliwiają użytkownikowi spójne zarządzanie, dokumentowanie i wizualizację danych dotyczących zamówień, procesów i maszyn. Celos łączy w sobie struktury warsztatowe i struktury wyższego szczebla, tworząc w ten sposób podstawę do systematycznej digitalizacji, produkcji bez papieru. Celos jest kompatybilny z PPS-ami i ERP-SYSTEMS i może być połączony z aplikacjami CAD/CAM.

Wytwarzanie przyrostowe

W Hanowerze firma zaprezentowała także swoje najnowsze rozwiązana w dziedzinie druku 3D, w tym połączenie metod laserowych obróbki materiałów metalowych - spawanie laserowe z dyszy proszkowej (Laser Metal Deposition) oraz selektywe laserowe przetapianie w złożu proszkowym (SLM). Dzięki temu DMG Mori stało się kompleksowym dostawcą elementów metalowych wykonanych za pomocą tychże technologii, oferując jednocześnie pełen zakres usług w zakresie dalszej obróbki detali.

Urządzenia serii LASERTEC 3D oraz LASERTEC SLM stanowią podstawę strategii firmowej DMG Mori zorientowanej na technologie przyszłości. Z kolei urządzenia LASERTEC 3Dhybrid skutecznie łączą technologię spawania laserowego osadów metalicznych aplikowanych za pomocą dyszy oraz pięcioosiowej obrabiarki, LASERTEC SLM natomiast umożliwia selektywne topienie laserem złoża proszków metali.

- Obydwie technologie doskonale łączą się ze sobą w oferowanych przez nas produktach. Jesteśmy dostępni dla odbiorców na całym świecie dzięki naszym Centrum Doskonalenia Technologii Wytwarzania Przyrostowego w Bielefeld, Pfronten, Tokio, Szanghaju i Chicago - wyjaśnia Patrick Diederich, odpowiedzialny za Dział Zaawansowanych Technologii. Jak przyznaje, firma szczególną uwagę przykłada do technologii opartej na złożach proszku metali. - Technologia ta stanowi 80 proc. rynku wytwarzania przyrostowego elementów metalowych.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama