Innowacyjny system mocowania frezów

Seco Tools
Reklama
Reklama

Seco rozszerza asortyment głowic frezarskich z serii Square T4-08 Helical, wprowadzając nowy, innowacyjny system mocowania specjalnie zaprojektowanych płytek, wyposażonych w cztery krawędzie skrawające. Wśród asortymentu nowych produktów znajdują się płytki w gatunku MS2050.

Frezy Square T4-08 Helical doskonale sprawdzają się podczas frezowania kształtowego 2D oraz obróbki wymagających materiałów, takich jak żeliwo, stal oraz stal nierdzewna. Mocne, niezawodne gniazda na płytki oraz wieloostrzowe płytki zapewniają optymalną stabilność podczas operacji frezowania ścianek pod kątem 90°. Płytki mocowane są stycznie, w związku z czym siły skrawania działają na ich najgrubszy przekrój, pozwalając osiągnąć siłę wymaganą podczas obróbki przy większych głębokości skrawania oraz mniejszych średnic.

Reklama

Użytkownicy frezów Square T4-08 Helical skorzystają nie tylko dzięki wysokiej prędkości usuwania materiału i ekonomicznej pracy, ale także ich wszechstronności. Frezy dostępne są w wersji z podziałką normalną stosowaną podczas frezowania kanałków i konturowania oraz gęstą służącą tylko do konturowania. Płytki dostępne są w geometriach M08 i MD08, w nowym gatunku MS2050, łączącym w sobie cechy gatunków MP3000, MK2050 i F40M. Frezy występują w wersji z mocowaniem Seco-Capto™, Weldon, na trzpieniu oraz Combimaster™.

Frezy dostępne są w średnicach od 25 mm (1 cal) do 54 mm (2 cale), umożliwiając głębokość skrawania między 22 mm (0,87 cala) a 64 mm (2,52 cala) natomiast promienie naroża wynoszą od 0,02 cala (0,4 mm) do 0,063 cala (1,6 mm). Ponadto wszystkie frezy z asortymentu Square T4-08 Helical wyposażone są w wewnętrzne kanały doprowadzające chłodziwo bezpośredniego do strefy skrawani chłodzenia, co znacznie zwiększa trwałość narzędzia.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama