Interfejs HMI z wbudowanym sterownikiem PLC

Turck
Reklama
Reklama

 

Turck dodaje do oferty nową serię interfejsów HMI z wyświetlaczem wysokiej klasy, rezystancyjnym ekranem dotykowym i szybkim mikroprocesorem. Interfejsy TX500 nadają się do zastosowań w małych i średnich maszynach realizujących procesy, które muszą być kontrolowane i prezentowane lokalnie. Zawierają sterownik PLC programowany za pomocą środowiska CoDeSys 3.

Dzięki zastosowaniu szybkich mikroprocesorów zapewniają płynną obsługę procesów wymagających intensywnych obliczeń, np. wizualizacji obrazów ruchomych. Kolorowy wyświetlacz TFT jest w stanie odwzorować 64 tys. barw, a panel frontowy charakteryzuje się stopniem ochrony IP66.

Reklama

Dostępne są trzy wersje interfejsów TX500: dwie panoramiczne (16:9) o przekątnej 7" i 13", oznaczone symbolami odpowiednio TX507 i TX513 oraz jedna 10-calowa formatu 4:3, oznaczona symbolem TX510. Dwie mniejsze pracują z rozdzielczością 800 x 400 pikseli, a większa z rozdzielczością 1280 x 800.

Do standardowego wyposażenia należą porty 2 x RJ45 Ethernet, RS232/485, 2 x USB oraz slot dla karty SD umożliwiającej rozszerzenie wewnętrznej pamięci, której pojemność wynosi 128 MB. Obsługiwane protokoły to PROFINET master, EtherNet/IP, Modbus TCP i Modbus RTU master.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama